Sergio & Odair Assad

Justyna Chybalska | Utworzono: 2017-01-02 17:36 | Zmodyfikowano: 2017-01-02 17:36

W środę, 29 marca 2017 r. zapraszamy na koncert duetu gitarowego Sergio & Odair Assad z gościnnym udziałem zespołu gitarowego WOCH & GUZIK DUO, który odbędzie się w Sali Koncertowej Radia Wrocław o godz. 19:30.

Urodzeni w Brazylii bracia Sérgio i Odair Assad są nowym punktem odniesienia dla gitarzystów z całego świata wprowadzając nowe standardy poprzez swoją pomysłowość, innowacyjność i ekspresję.
Ich wyjątkowy artyzm i niesamowite zgranie zawdzięczają bogatej tradycji muzycznej swojej rodziny, a także studiów u gitarzystki i lutnistki Moniny Tavory, studentki słynnego Andresa Segovii. Prócz wyznaczania nowych standardów wykonawczych, bracia Assad odegrali ważną rolę w tworzeniu i promowaniu muzyki na duet. Ich wirtuozeria zainspirowała szeroką grupę kompozytorów do napisania utworów dedykowanych duetowi, a należeli do nich m.in.: Astor Piazzolla, Terry Riley, Radamés Gnatalli, Marlos Nobre, Nikita Koshkin, Roland Dyens, Jorge Morel, Edino Krieger i Francisco Mignone.
Od lat Sérgio Assad poszerza repertuar poprzez komponowanie muzyki dla duetu oraz na potrzeby różnych projektów muzycznych - zarówno orkiestrowych jak i recitali. Duet ma za sobą współpracę z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Nadja Salerno-Sonnenberg, Fernando Suarez Paz, Paquito D'Rivera, Gidon Kremer i Dawn Upshaw.

Współpraca Adama Wocha i Roberta Guzika zaczęła się w 2011 roku. Dwa lata później duet rozpoczął działalność koncertową oraz wyjazdy konkursowe. Największymi sukcesami zespołu było zajęcie II miejsca na X Europejskim Konkursie Gitarowym „Enrico Mercatali” w maju 2013 roku (Gorizia, Włochy). W tym samym roku duet otrzymał tytuł laureata na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym IBLA Grand Prize, gdzie rywalizowali z kilkudziesięcioma solistami i zespołami kameralnymi z całego świata z różnych specjalności muzycznych. W związku z owym konkursem muzycy zostali zaproszeni do udziału w tournée koncertowym w Stanach Zjednoczonych w maju 2014 roku, podczas którego występowali między innymi w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych muzyki poważnej na świecie, Carnegie Hall w Nowym Jorku. Zespół spotkał się z uznaniem publiczności i zyskał bardzo dobre recenzje.

Najnowszym osiągnięciem zespołu jest zajęcie III miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie w lipcu 2014 roku. W sierpniu tego roku, zespół zadebiutował na najważniejszym festiwalu gitarowym w Polsce - Polskiej Akademii Gitary w Poznaniu, podczas którego corocznie grają najbardziej utalentowani muzycy klasyczni i gwiazdy jazzu (LINK).

W kwietniu 2016 roku muzycy zadebiutowali cyklem 4 koncertów w Pekinie, co spotkało się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Ponadto duet nawiązał współpracę z najsłynniejszym duetem gitarowym Sergio & Odaira Assada, co zaowocowało napisaniem zadedykowanej nam kompozycji, której premiera odbędzie się w marcu 2017 roku. Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii polskiej gitary.

Sergio & Odair Assad
gościnnie wystąpi Woch & Guzik Duo
29.03.2017 r. (środa), godz. 19:30
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego parkingu Radia Wrocław
(wjazd od ul. Żołnierskiej)

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.