Dziki atakują!

Piotr Słowiński | Utworzono: 2008-09-25 10:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

- Dziki niszczą uprawy, a ludzie są bezradni - skarży się rolnik Stanisław Rutkowski. - Zwierzęta nie boją się i podchodzą pod sam dom – dodaje.

Wójt gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski apelował już do myśliwych o rozwiązanie problemu. Ci twierdzą, że płacą odszkodowania za szkody, a dzików wcale nie jest za dużo.

Rolnicy zwrócili się o pomoc do starosty bolesławieckiego. Obawiają się, że dzikie zwierzęta mogą być niebezpieczne, gdy przyzwyczają się do ludzi.

- Niestety, będzie tylko gorzej – ostrzega Michał Bojanowski z urzędu gminy Warta Bolesławiecka. - Wszystko przez to, że dziki są ośmielone bliskością pożywienia i podchodzą pod same domy.

Rolnicy uważają, że dzików jest zbyt dużo. Nie potwierdzają tego ani leśnicy, ani myśliwi. Ich zdaniem, populacja tych zwierząt nie jest znacząco liczniejsza niż w latach poprzednich.

Sprawą mają zająć się gminy i bolesławieckie starostwo. - Zgłosiłem ten problem na sesji – zapewnia radny Robert Rosiński. - Nie wiadomo bowiem czy dzikie zwierzęta nie spowodują dodatkowych zagrożeń dla ludzi.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.