Trzej Królowie nadchodzą (REPORTAŻ)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-01-05 17:43 | Zmodyfikowano: 2017-01-05 17:43
A|A|A

fot. olesnica.pl

To już piąta edycja Orszaku Trzech Króli, który przemierza ulice Oleśnicy. Pomysł zrodził się we wspólnocie Koinonia Jan Chrzciciel, a ciężar organizacji wzięli na siebie koordynator tej wspólnoty Marek Maj oraz Lucyna i Krzysztof Hnatio.

Już pierwsza edycja, przygotowana w ekspresowym tempie, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłorocznym orszaku udział wzięło ponad 7 tysięcy osób, co biorąc pod uwagę fakt, że Oleśnica liczy nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców jest znakomitym wynikiem. 

Orszak ruszy o 13.30 spod Ratusza, a kulminacyjnym punktem będzie oddanie czci Świętej Rodzinie na Placu Zwycięstwa. Nie zabraknie oczywiście wielbłąda, trzech władców i kilku stacji specjalnie przygotowanych dla tej uroczystości. 

W przygotowaniach uczestniczą przedstawiciele wielu oleśnickich środowisk, a także dzieci i młodzież z miejscowych szkół. W orszak angażują się także mieszkańcy okolicznych gmin. Gościem szczególnym od kilku lat jest bp Andrzej Siemieniewski. 

Obecnie w organizację zaangażowanych jest wiele osób. O historii orszaku, przygotowaniach i jego przebiegu mówią Lucyna i Krzysztof Hnatio, Anna i Michał Kołacińscy, Beata i Gustaw Michalewscy, Dorota Rasała-Świtoń i Marek Maj.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama