Policja na stokach!

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-01-17 19:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-17 19:00
A|A|A

Wszyscy funkcjonariusze pełnią służbę w umundurowaniu, wyposażeni w kamizelki odblaskowe tak, aby można było ich zauważyć z większej odległości i poprosić o pomoc lub poradę.

Policjanci będą patrolować nie tylko nartostrady, ale także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi. Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy na stokach narciarskich jest działanie prewencyjne, mające wpływ na bezpieczeństwo na zorganizowanych miejscach wypoczynku. Funkcjonariusze podczas codziennej służby informują wypoczywających na nartach jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich. Za co grożą kary w przypadku łamania przepisów m. in. - jazda pod wpływem alkoholu oraz jazda dzieci bez kasku. Policjanci przede wszystkim pilnują porządku oraz reagują na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania na nartach, ale mają też prawo m. in.: legitymować, pouczać, a w skrajnych sytuacjach ukarać osoby nieodpowiedzialne.

Elementem kampanii jest również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 20 lutego 2017 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych na adres Komendy Głównej Policji. Regulamin oraz kartę zgłoszenia do konkursu można znaleźć na stronie internetowej policja.pl .

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama