Zielone światło dla zielonych samochodów w Legnicy

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-01-18 07:45 | Zmodyfikowano: 2017-01-18 07:56
A|A|A

fot. Mariordo/Wikimedia Commons

Jeszcze w tym miesiącu radni będą decydowali o zwolnieniu z opłat parkingowych aut napędzanych elektrycznie. Na ulicach pojawią się też autobusy zasilane prądem.

Choć to stare piece, a nie silniki aut są głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza nad Legnicą, to władze miasta liczą na efekt ekologiczny. Dlatego urzędnicy kończą prace nad uchwałą zachęcającą mieszkańców do wymiany aut na elektryczne lub hybrydowe. Takie pojazdy są droższe, ale w dłuższej perspektywie inwestycja ma być opłacalna. Przede wszystkim dlatego, że samochody na prąd będą zwolnione z opłat parkingowych. W Legnicy to 2 złote za godzinę. Aby pokazać możliwości takich pojazdów miasto chce również kupić cztery autobusy hybrydowe, dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Cztery nowe miejskie autobusy hybrydowe mają pokazać komfort podróży ekologicznymi pojazdami. To cześć podjętego przez urzędników planu walki o czyste powietrze. Wiceprezydent Legnicy, Jadwiga Zienkiewicz zapewnia, że mieszkańcom opłaci się inwestować w samochody napędzane zieloną energią.

- Jeszcze na tą sesję styczniową radni otrzymają projekt uchwały, na mocy której samochody, które są hybrydowymi lub elektrycznymi, będą zwolnione z opłat parkingowych - zapowiada Zienkiewicz.

Legnica to miasto, w którym na 90 tysięcy mieszkańców przypada aż 120 tysięcy samochodów. W czasie pracy urzędów znalezienie bezpłatnego miejsca parkingowego w centrum graniczy z cudem. Natomiast cena godzinnego postoju na którymś z licznych parkingów miejskich to wydatek nawet dwóch złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama