Oszuści internetowi w rękach dolnośląskiej policji

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-01-24 13:20
A|A|A

Podejrzani to mieszkańcy Środy Śląskiej, mają po 23 lata. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej komendy tłumaczy, że sprawa jest rozwojowa - mężczyźni handlowali elektroniką, ale najprawdopodobniej sprawcy mogą mieć na swoim koncie również wynajmowanie fikcyjnych mieszkań i domków jednorodzinnych. Na razie usłyszeli łącznie 36 zarzutów.

- Oferowali za pośrednictwem portali internetowych różnego rodzaju telefon, laptopy. Problem w tym, że tego sprzętu nie mieli. Swoją metodą działania doprowadzili do wyłudzenia ponad 50 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym łącznie 36 zarzutów. Straty na chwilę obecną oszacowano na kwotę blisko 52 tys. złotych. Wobec dwóch 23 – latków, na wniosek prokuratury, sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obaj zatrzymani byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy, bowiem zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, iż sprawcy mogą mieć na swoim koncie również wynajmowanie fikcyjnych mieszkań i domków jednorodzinnych w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych. Szacunkowe straty mogą liczyć nawet 200 tys. złotych.

Oszustom grozi do 8 lat więzienia

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama