41. Biegu Piastów. Będzie rekord frekwencyjny i nowy oficjalny strój

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-02-07 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-02-07 20:16
41. Biegu Piastów. Będzie rekord frekwencyjny i nowy oficjalny strój -

Rekordowych nawet 7,5 tysiąca biegaczy spodziewają się w tym roku organizatorzy 41 Biegu Piastów. Impreza trwać będzie w tym roku od 25 lutego do 5 marca. Na głównym dystansie 50 kilometrów na listach startowych jest już ponad 1500 osób. Po raz pierwszy w tym roku powstał oficjalny, żółto-czarny, oficjalny strój sportowy tej imprezy. Kolory są nieprzypadkowe, bo to historyczne barwy Dolnego Śląska, mówi rzecznik imprezy Leszek Kosiorowski:

Twarzą Biegu Piastów została mistrzyni Polski w biegach narciarskich i wielokrotna medalistka Paulina Maciuszek. Która powiedziała, że nie wystartuje w tym roku na koronnym dystansie 50 kilometrów. Pojawi się jednak na starcie i wystartuje, ale całego dystansu nie pokona, bo jak powiedziała, jest w ciąży:

Paulina Maciuszek jest córką znanych sportowców, Józefa Łuszczka i Michaliny Maciuszek. W tegorocznym Biegu Piastów zobaczymy też innych znanych sportowców. Swój start w biegu rodzinnym zapowiedziała m.in. Maja Włoszczowska z najbliższymi. Bieg rodzinny odbędzie się 25 lutego, a koronny, 50-kilometrowy wyścig, 4 marca.

To ma być święto, więc, jak mówi burmistrz Mirosław Graf, miasto musi być odświętnie przystrojone, jak to jest od dawna w czasie podobnych wydarzeń na zachodzie Europy:Najważniejszy, 50 – kilometrowy bieg jest zaplanowany na 4 marca.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.