Żona sędziego zatrzymana. Według śledczych kradła razem z mężem

Maja Majewska | Utworzono: 2017-02-10 14:00 | Zmodyfikowano: 2017-02-10 14:00
A|A|A

ms.gov

Żona sędziego podejrzewanego o dokonanie kradzieży w sklepie została zatrzymana przez wałbrzyską policję. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Miała jej dokonać w sobotę w wałbrzyskim supermarkecie. Według śledczych kradła razem z mężem.

Informacje potwierdza Ewa Bialik z prokuratury krajowej, która prowadzi śledztwo. Tydzień temu Ewa W. razem z mężem mieli ukraść sprzęt elektroniczny wart 1700 zł. w jednym z wałbrzyskich supermarketów. Włamanie w tym przypadku oznacza odcięcie zabezpieczeń od sklepowych produktów. Tymczasem dwa dni później - w poniedziałek, jej mąż - Robert Wróblewski, sędzia sądu apelacyjnego z Wrocławia, został zatrzymany przez ochronę we wrocławskim sklepie. Jest podejrzewany o przywłaszczenie sobie towaru wartego 2,5 tys. zł. Kobietę zatrzymano wczoraj. Już usłyszała zarzuty.

Z naszych informacji wynika, że śledczy nie będą wnioskować o areszt. Nie ma tez jeszcze wniosku o uchylenie immunitetu sędziemu, bo prokuratura wciąż zbiera dowody. Niemniej prezes sądu apelacyjnego odsunął mężczyznę od wykonywania obowiązków służbowych. Jego sprawę bada też sąd dyscyplinarny.

ZOBACZ WIĘCEJ:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama