Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (20.02-26.02)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-02-20 10:21 | Zmodyfikowano: 2017-02-20 10:21
A|A|A

fot. tropemwilczym.pl

Tegoroczną tradycją stało się środowe bieganie we Wrocławiu. 22 lutego kolejna edycja Karłowickiej Pętelki. To darmowe biegi na 5 i 10-kilometrów. Trasa prowadzi po nadodrzańskich wałach. Start i meta w okolicach mostu Trzebnickiego przy ulicy Zawalnej. Początek rywalizacji o godz. 19.00. Więcej informacji na profilu facebookowym organizatora.

Inna cykliczna impreza - także przełajowa - odbędzie się w sobotę 25 lutego we Wrocławiu. Tego dnia w Lasku Osobowickim rozegrany zostanie kolejny bieg City Trail. Głównej rywalizacji tradycyjnie towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na stronie www.citytrail.pl. Start biegu w sobotę o godz. 11.00 z boiska w Lasku Osobowickim.

Niedziela w całym kraju upłynie pod znakiem 5. edycji projektu biegowego Tropem Wilczym. Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych na 2, 5 i 10 kilometrów odbędą się 26 lutego w ponad dwustu miastach całej Polski. Na Dolnym Śląsku - zorganizowane zostaną m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Oleśnicy czy Dusznikach Zdroju. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry wspólny dla wszystkich miast, pozostałe części scenariusza imprezy: dystanse i dodatkowe atrakcje zależą od lokalnego organizatora. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.tropemwilczym.plDobiega końca biegowy festiwal na ziemi oławskiej. W niedzielę 26 lutego czeka nas finałowy etap cyklu ZiMNaR 2017, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Siódma i ostatnia impreza, czyli tzw. joker odbędzie się w Jelczu-Laskowicach. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce „ZiMNaR-Harcownik” w pobliżu Ośrodka nad Stawem. Biuro czynne będzie do 10.30, start nastąpi o godz. 11.00. Zapisy będą przyjmowane także w dniu imprezy.

26 lutego rozegrany zostanie dziewiąty, przedostatni już, bieg z cyklu Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Tym razem rywalizacja przenosi się do Legnicy. Uczestników czeka bieg na 5 kilometrów w Parku Złotoryjskim. Start o godz. 11.00. Zapisy internetowe do piątku poprzedzającego bieg lub osobiście w dniu zawodów do. 10.40. Limit uczestników to 350 osób.

W niedzielę 26 lutego w Marcinkowicach koło Oławy wystartuje kolejna edycja biegowego cyklu CROSSANT. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: tropem mrówki – na 12 km - oraz szlakiem robotnic – czyli "przedłużony" półmaraton na 23 km. Trasa ma charakter przełajowo-crossowy. Start o godz. 11.00 przy szkole podstawowej w Marcinkowicach. Jest możliwość zapisów w dniu zawodów.

Tego samego dnia, czyli 26 lutego w podwrocławskich Prusicach rozegrany zostanie drugi bieg cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy, za co otrzymują punkty bonusowe do klasyfikacji generalnej. W nowej edycji organizatorzy wprowadzili symboliczną opłatę startową. Zmieniła się także pora rozpoczęcia imprezy. Start przy Prusickim Centrum Fitness nastąpi o godz. 9.30. Zapisy na miejscu od godz. 8.45.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama