Pogoda: jutro nawet 5 stopni

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-02-20 21:58
A|A|A

Fot. Radek Bugajski

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Europa północna oraz wschodnia będą pod wpływem układu niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Islandią oraz północno-zachodnią Rosją. Pogodę w pozostałej części kontynentu będzie kształtował klin Wyżu
Azorskiego. Polska pozostanie pod wpływem niżu znad Rosji. Przez kraj przemieści się układ frontów atmosferycznych, za którym napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 10 mm, lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem, później deszczu. W dzień początkowo opady deszczu, później deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy wzrost temperatury od -3°C do 2°C, w dzień spadek temperatury do -2°C. Wiatr od 60 km/h do 75 km/h, w nocy okresami do 100 km/h, północno-zachodni, przy opadach śniegu powodujący zawieje
śnieżne.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama