PGE Turów nie dał szans koszykarzom z Krosna

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-26 20:23

Mecz był wyrównany praktycznie tylko w pierwszej kwarcie. Gospodarze wygrali ją zaledwie 19:18. W kolejnej odsłonie ich gra nabrała jednak rozpędu. Po serii 16:0 PGE Turów objął prowadzenie 37:21 na trzy minuty przed przerwą. Ton wydarzeniom na parkiecie nadawali Kirk Archibeque i Denis Ikovlev, którzy rzucili wtedy po 6 punktów (na koniec meczu każdy z nich miał 11 "oczek").

Zgorzelczanie schodzili do szatni z korzystnym wynikiem 40:29. W drugiej połowie gospodarze trzymali rywali na dystans. Kluczem do sukcesu PGE Turowa było wymuszanie strat i zamienianie ich w łatwe punkty. Miasto Szkła zanotowało aż 20 takich błędów i dolnośląscy koszykarze zdobyli po nich aż 25 punktów. Dla porównania zgorzelczanie mieli 7 strat po których ekipa z Krosna zdobyła cztery punkty.

PGE Turów Zgorzelec - Miasto Szkła Krosno 79:67 (19:18, 21:11, 18:19, 21:19)

Punkty dla PGE Turowa: Carter 20, Archibeque 11 (11 zbiórek), Ikovlev 11, Nikolić 8, Jackson 7, Bochno 7, Michalak 7, Borowski 6, Gospodarek 2

Punkty dla Miasta: Wallace 14, Maddox 13 (11 zbiórek), Dłuski 12, Pita 11, Oczkowicz 6, Hajrić 4, Rduch 3, Bręk 2