RWK: Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-03-01 15:45 | Zmodyfikowano: 2017-03-01 15:45
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA:

Na dobry początek odwiedzi nas Szymon Lubiński, członek Wyższej Wewnętrznej Loży Grupy Luxus. Wcześniej współzałożyciel legendarnego artystycznego skłotu Oławska 9. Aktualnie artysta dość radykalny. Chwilę po 16:00 porozmawiamy o jego wystawie "ANTROPOCEN. Szkła pozyskane metodą Stanisławskiego" która od piątku w Galerii Entropia.

Po 17:00 zaproszenie do SiC! BWA Wrocław. O "Exotic dreams and Poetic Misunderstanding" opowiedzą kuratorka Mika Drozdowska i mieszkająca w Norwegii, chińska artystka Lin Wang, która stara się łączyć dwa światy kulturowe tatuując porcelanę. W ramach badania historii Starego Kontynentu zwróciła uwagę na wpływ jaki produkcja, eksport i handel chińską porcelaną, wywierał na wzajemne rozumienie się Wschodu i Zachodu.

Galeria Sztuki Socato od 6 lat organizuje ogólnopolski konkurs dla absolwentów Akademii Sztuk Pięknych -Przegląd Młodej Sztuki „Świeża Krew”. Przed 18:00 w towarzystwie kuratorki Karoliny Jaklewicz, odwiedzą nas laureatki ostatniej edycji Edyta Kowalewska i Martyna Pająk (na zdjęciu), których wystawę "Nude" oglądać można do 11 marca.

Po 18:00 porozmawiam z Kamilem Lachem, znanym lepiej jako Zgonowicz. Od kilku lat jest wziętym grafikiem i ilustratorem, twórcą znanych okładek do płyt The Dumplings i Szatta, a w kawiarni Rozrusznik trwa właśnie jego wystawa.

Na koniec "Złodziej Obrazów" czyli nowa wystawa w Galerii Miejskiej. Po 19:00 naszym gościem będą kurator Mirosław Jasiński i artysta Andrzej Jarodzki. Autor który z całego szeregu różnych stosowanych mediów artystycznych najbliższy jest jednak malarstwu, w ramach którego, jak mówi kurator wystawy, podejmuje trud nie tylko rejestrowania rzeczywistości, ile „tworzenia czegoś na kształt fotografii własnej pamięci i wyobraźni”.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama