Nadia Szagdaj w Wieczorze z Kulturą (ZOBACZ, POSŁUCHAJ)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-03-01 10:15 | Zmodyfikowano: 2017-03-01 10:17
A|A|A

W roli głównej Nadia Szagdaj, autorka retro kryminałów z Klarą Schulz, wrocławską detektyw. Jest rok 1913, Breslau żyje serią samobójstw, które samobójstwami nie są. Nowa książka z cyklu o Klarze 'Tajemnica Nathaniela' (Bukowy Las) zaczyna się w momencie, kiedy pani Schulz urodziła córkę, jest uzależniona od leków psychotropowych po ostatniej, dramatycznej sprawie i nie ma zamiaru wracać do zawodu detektywa... Autorkę zapytaliśmy m.in. o to, jak zdokumentowała przejażdżkę bohaterki wrocławskimi tramwajami, czy przy Pasażu Niepolda istniał smacznie opisany w powieści klub z programem obyczajowo lekkim, no i czy fabuła najnowszej książki też się jej przyśniła.

CAŁA rozmowa:

W drugiej części programu m.in. o właśnie wydanej płycie grupy Breslauer Cocktail ABSYNTERIA z piosenkami, jakie brzmiały kiedyś w dawnym Wrocławiu (choć we współczesnych aranżacjach). Janusz Wawrzała, lider zespołu, w rozmowie z Andrzejem Jóźwikiem i Bartoszem Synowcem (KULTURA DAB+Muzyka w Radiu Wrocław Kultura w poniedziałki od 16 do 20).

 
Uwielbiamy to miasto, w którym tyle się dzieje. Było w programie również o nowej książce Ewy Sonnenberg (MOI PAPIEROWI KOCHANKOWIE), opublikowanej przez Ritę Baum (premiera miała miejsce we Wrocławskim Domu Literatury właśnie 28 lutego). Rozmowa z autorką w wykonaniu Łukasza Śmigla i Jacka Antczaka (KULTURA DAB+Muzyka w Radiu Wrocław Kultura w czwartki od 16 do 20).

 

 Wieczór z Kulturą w każdy wtorek i czwartek o 20:05. W Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura

Zaprasza Grzegorz Chojnowski.
Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama