Maria Stenzel siatkarką Impelu Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-03-01 18:00

Impel Wrocław skorzystał z tzw. transferu medycznego, pozwalającego – w wyjątkowych sytuacjach – na dodatkowy ruch już po zamknięciu okienka transferowego. Dzięki temu we wrocławskiej ekipie zagra Maria Stenzel, która ma pomóc zastąpić kontuzjowaną Agatę Sawicką.

Stenzel to urodzona w 1998 roku przedstawicielka młodego pokolenia siatkarek. W obecnym sezonie regularnie grała w zespole SMS PZPS Szczyrk. To również pierwsza libero kadry Polski juniorek, z którą walczy o udział w Mistrzostwach Świata – niedawno kadra wywalczyła prawo gry w kolejnej rundzie eliminacji.

Wobec poważnej kontuzji Agaty Sawickiej mogliśmy dokonać transferu medycznego. Po części byliśmy przygotowani na taką sytuację dzięki działaniom scoutingowym, które prowadzimy. Obserwujemy wiele zawodniczek na różnych pozycjach, a wśród nich była właśnie libero Marysia Stenzel. Cieszę się, że tak utalentowana i perspektywiczna siatkarka dołączyła do naszego zespołu. Merry, jako libero reprezentacji Polski juniorek, świetnie wpisuje się w nasz system pracy jaki przyjęliśmy w Impelu – czyli rozwijanie i doskonalenie zawodniczek - mówi Marek Solarewicz, trener Impelu Wrocław.

Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, bo Agata Sawicka stanowiła nie tylko o wartości zespołu na boisku, ale była także siłą mentalną i napędową całej drużyny. Kontuzje to jednak część składowa sportu, a klub musi być i na tę sytuację gotowy. Z racji tego, że Agata była podstawową zawodniczką w większości meczów – mogliśmy skorzystać z opcji transferu medycznego. Dzisiaj możemy cieszyć się z zakontraktowania kolejnej młodej i zdolnej zawodniczki – Marysi Stenzel. Jestem przekonany, że libero szybko odnajdzie się w naszej młodej drużynie i przyniesie to wymierne korzyści dla całego zespołu – dodaje Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.