Natalia Czerwonka siódma w wielobojowych mistrzostwach świata

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-06 08:54

Nasza zawodniczka zaczęła dwudniowe zmagania od bardzo dobrego występu. Była czwarta na 500 metrów. Pozostałe dystanse nie były już jednak takie obiecujące. Na 1500 metrów Natalia Czerwonka była siódma, a na 5000 metrów ósma.

W klasyfikacji generalnej panczenistka "Miedziowych" zajęła siódmą pozycję i był to najlepszy wynik wśród reprezentantów Polski. Luiza Złotkowska była 16, a Katarzyna Woźniak 18. Mistrzynią świata została Holenderka Ireen Wuest, srebro wywalczyła Czeszka Martina Sablikova, a Japonka Miho Takagi cieszyła się z brązowego medalu.

Wśród mężczyzn całe podium należało do Holendrów. Najlepszy był Holender Sven Kramer, drugie miejsce zajął Patrick Roest, a trzecie Jan Blokhuijsen. 12 był Jan Szymański, 13 Konrad Niedźwiedzki, a 20 Adrian Wielgat.