Porażki dolnośląskich drużyn piłkarzy ręcznych

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-03-15 20:50

Nie było niespodzianek w meczach dolnośląskich drużyn w 22. kolejce ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

Chrobry Głogów grał w Kielcach z mistrzem Polski - drużyną VIVE. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej. Szybko objęli prowadzenie 4:1, a potem kontrolowali przebieg wydarzeń i do przerwy prowadzili 17:10. W drugiej części spotkania VIVE powiększyło przewagę i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 36:24 dla drużyny z Kielc.

Vive Kielce - Chrobry Głogów 36:24 (17:10)

Vive: Szmal, Ivić – Strlek 6, Djukić 5, Vujović 5, Bombac 4, Paczkowski 4, Walczak 3, Jachlewski 3, Jurecki 3, Lijewski 2, Bis 1, Kus, Chrapkowski.

Chrobry: Kapela, Stachera - Sadowski 6, Krzysztofik 5, Babicz 4, Rydz 3, Świtała 2, Sićko 2, Sobut 1, Pawłowski 1, Płócienniczak, Miszka, Kubała.

Bez punktów z wyjazdowego meczu wrócą także zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy przegrali w Kwidzynie z MMTSem 25:29. Zespół gospodarzy podrażniony ostatnią niespodziewaną porażką z Pogonią Szczecin sięgnął po komplet punktów. Choć Zagłębie prowadziło do przerwy różnicą jednej bramki, to  drugiej połowie MMTS zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 29:25 (13:14)

Najwięcej bramek: dla MMTS-u - Marek Szpera 7, Tomasz Klinger, Przemysław Rosiak - po 5, dla Zagłębia - Jan Czuwara 8, Krzysztof Pawlaczyk, Mikołaj Szymyślik, Arkadiusz Moryto - po 5.