POGODA: Deszczowa sobota w regionie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-18 10:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Nad Europą przeważają niże, tylko południowa część kontynentu bedzie w zasięgu wyżu. Polska będzie pod wpływem niżu przemieszczającego się znad północnych Niemiec na wschód, w masie powietrza polarno-morskiego.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże. Początkowo jednostajne opady deszczu, później przechodzące w opady przelotne. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 75 km/h, początkowo południowo-zachodni, później zachodni i północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże. Początkowo jednostajne opady deszczu, później przechodzące w opady przelotne. Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 10 mm, miejscami 15 mm. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, ( od 30 km/h do 40 km/h) w porywach do 80 km/h, początkowo południowo-zachodni, później zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -3°C do 0°C. Wiatr wzmagający się od 70 km/ rano do 110 km/h wieczorem, będzie powodował zawieje śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama