Kolarze CCC Sprandi Polkowice wystartują w Katalonii

materiały prasowe | Utworzono: 2017-03-20 12:05 | Zmodyfikowano: 2017-03-20 12:05
A|A|A

fot. cccsport.eu

Polkowicka ekipa ma bardzo dobre wspomnienia z hiszpańskiej imprezy, gdyż właśnie w niej odniosła jeden z największych sukcesów w historii. W sezonie 2015 Maciej Paterski sięgnął po triumf na otwierającym zmagania etapie i przez kolejne dwa dni jechał w koszulce lidera. 30-letni kolarz znalazł się również w składzie na tegoroczną edycję. W ostatnich tygodniach prezentował on wysoką dyspozycję, dwukrotnie meldując się w czołowej „10” (na etapie Ruta del Sol i w Clasica del Almeria).

Bardzo silnym punktem zespołu na katalońskie szosy będzie także Felix Grosschartner, 11.kolarz Vuelta Ciclista a la Region de Murcia, świetny góral, Jan Hirt oraz zawsze solidny, Łukasz Owsian. Wspierani oni będą przez Mateusza Taciaka, Leszka Plucińskiego, Piotra Brożynę i Patryka Stosza.

Volta Ciclista a Catalunya 2017 liczy 7 odcinków. Rywalizacja rozpocznie się od kopii etapu, na którym Paterski zanotował swoją największą wygraną w karierze. Kolarze ruszą z miejscowości Callela i tam też będą finiszować. Po drodze zmierzą się z aż 6 punktowanymi wzniesieniami (w tym dwoma 1.kategorii).

Tygodniowe zmagania zakończą się tradycyjnie w Barcelonie, a finałowe kilometry prowadzić będą po rundzie z podjazdem 3.kategorii na wzgórze Montjuic. Będzie ona pokonywana 8-krotnie.

Program wyścigu:

Etap 1 – Calella – Calella (178,9km)
Etap 2 (TTT) – Banyoles – Banyoles (41,3km)
Etap 3 – Mataró – La Molina (188,3km)
Etap 4 – Llívia – Igualada (194,3km)
Etap 5 – Valls – Lo Port (Tortosa) (182km)
Etap 6 – Tortosa – Reus (189,7km)
Etap 7 – Barcelona – Barcelona (138,7km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta Ciclista a Catalunya (20-26 marca, 2.UWT):

Maciej Paterski, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Felix Grossschartner, Patryk Stosz, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Piotr Brożyna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama