Policyjny pies "Krzem" znalazł złodzieja dzięki... zgubionemu telefonowi

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-03-20 17:34 | Zmodyfikowano: 2017-03-20 17:34
A|A|A

mat. policji

Wczoraj, około południa, do idącej chodnikiem w centrum Świdnicy 46-letniej kobiety, podbiegł ubrany w bluzę z kapturem młody mężczyzna. Wyrwał jej torebkę i zaczął uciekać. Głośne krzyki kobiety usłyszeli pobliscy przechodnie, którzy próbując powstrzymać złodzieja, zaczęli go gonić.

Ten podczas ucieczki przewrócił się, wypuszczając z rąk skradzioną torebkę, przy okazji gubiąc jeszcze swój telefon komórkowy. Następnie wstał i uciekł, wbiegając pomiędzy budynki. O całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Natychmiast skierował na miejsce policjantów, w tym przewodnika z psem służbowym - czytamy na stronie internetowej, świdnickiej policji.

Dzięki telefonowi zgubionemu przez sprawcę, czworonożny „funkcjonariusz” o imieniu Krzem podjął trop i bez zawahania doprowadził policjantów pod drzwi mieszkania jednej z kamienic w centrum miasta.

Wewnątrz funkcjonariusze zastali 21-letniego mężczyznę, odpowiadającego rysopisem podejrzewanemu o dokonanie kradzieży. Został on ponadto rozpoznany przez pokrzywdzoną oraz świadków i przyznał się do dokonania tego czynu.

Po przedstawieniu mu zarzutów 21-latek stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
MichałHamburger
Michał Hamburger
 06:00 - 09:00
Poranek zDolnego Śląska
Zastrzyk wszystkiego, co rano ważne
Reklama