Oferował drogówce 5 tys. zł. łapówki, bo jechał po pijanemu

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2017-03-20 20:38
A|A|A

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o próbę wręczenia łapówki policjantom na służbie.

W ubiegłym tygodniu w godzinach popołudniowych przy ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze, mundurowi zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, po chodniku, a na widok radiowozu skręcił w lewo przejeżdżając przez linię podwójną ciągłą.

Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Funkcjonariusze od kierującego wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila. Mężczyzna, kiedy dowiedział się, że za jazdę po pijanemu straci prawo jazdy zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 5 tys. złotych, aby odstąpili od wykonywanych czynności.

W związku z tym 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbę wręczenia łapówki funkcjonariuszom grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama