"Katastrofa ekologiczna" w Humanitarium we Wrocławiu

mat. prasowe | Utworzono: 2017-03-20 18:01 | Zmodyfikowano: 2017-03-20 18:05
A|A|A

Będzie to trzecie wydarzenie realizowane w ramach cyklu, podczas którego wspólnie z dziećmi rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze. Podczas warsztatów „Katastrofa ekologiczna" wrocławskie dzieciaki staną przed nie lada wyzwaniem – będą musiały poradzić sobie z opanowaniem prawdziwego kataklizmu. Kto nie chciałby zostać super bohaterem i ocalić świat?

Po warsztatach przejdziemy do zwiedzania wystawy „OZE". Wystawa OZE to niesamowita podróż w głąb nauki poprzez zabawę, która jednocześnie skłania dzieci do zadawania pytań na temat energii i jak ją pozyskać w najmniej szkodzący naturze sposób. Sprawdzimy jak oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, jak wysłać rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukować energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze" i użyć energii sprężonego powietrza ... do układania fryzury!

Zapisy na warsztat można znaleźć na www.krzywykomin.pl.

Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło"! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama