Wrocławski urzędnik donosi prokuraturze na agentów CBA (Posłuchaj)

Dominik Panek | Utworzono: 2008-08-01 15:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Rafał Guzowski (Fot. Dominik Panek / Radio Wrocław)

Rafał Guzowski jest dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Gospodarki we wrocławskim urzędzie miejskim. CBA wskazało go jako osobę odpowiedzialną za nieprawidłowości przy budowie wrocławskiego aquaparku.

Już wcześniej wrocławski magistrat podał CBA do sądu za ustalenia w sprawie tej inwestycji. Władze miasta chcą przeprosin za naruszenie dobrego imienia Wrocławia oraz 100 tys. zł odszkodowania na rzecz fundacji na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.

Dokumenty z kontroli CBA oraz odpowiedzi władz miasta znajdziesz tu.

W piątek swoje stanowisko przedstawił Rafał Guzowski. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej oświadczył, że w czwartek złożył w prokuraturze okręgowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dwoje agentów CBA, którzy kontrolowali sprawę aquaparku.

- Nie występuję przeciwko CBA, lecz przeciwko agentom łamiącym prawo i podważającym zaufanie do tej instytucji - tłumaczył Guzowski. - Zarzucam im, że w przekazanym prezydentowi Wrocławia prtokole kontroli poświadczyli nieprawdę, przekroczyli uprawnienia poprzez dokonanie fałszywego ustalenia stanu faktycznego objętego kontrolą.

Posłuchaj obszernego oświadczenia Rafała Guzowskiego. Jest podzielone na trzy części (nagranie Radia Wrocław).

Cz.1:

Cz. 2:

Cz. 3:

Co na to wszystko CBA? Oto fragment listu, jaki otrzymaliśmy z tej instytucji:

"Biuro oświadcza, że absurdalne zarzuty podnoszone przez wobec funkcjonariuszy CBA przez byłego koordynatora projektu Aquapark stanowią nieudolną próbę obrony urzędnika, wobec którego CBA wystąpiło do Urzędu Miasta Wrocławia o rozważenie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Urzędnik ten został wskazany w Protokole kontroli jako odpowiedzialny za ujawnione przez CBA nieprawidłowości. Protokół kontroli wraz z innymi materiałami i ustaleniami funkcjonariuszy CBA dotyczącymi realizacji projektu "Aquapark" trafiły do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Pozdrawiam,
Piotr Kaczorek, Wydział komunikacji Społecznej, Centralne Biuro Antykorupcyjne".

REKLAMA
Dźwięki
Rafał Guzowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki we wrocławskim urzędzie miejskim doniósł prokuraturze na agentów CBA, którzy kontrolowali inwestycję we wrocławski aquapark. Nagranie Radia Wrocław. Cz. 1.
Rafał Guzowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki we wrocławskim urzędzie miejskim doniósł prokuraturze na agentów CBA, którzy kontrolowali inwestycję we wrocławski aquapark. Nagranie Radia Wrocław. Cz. 2.
Rafał Guzowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki we wrocławskim urzędzie miejskim doniósł prokuraturze na agentów CBA, którzy kontrolowali inwestycję we wrocławski aquapark. Nagranie Radia Wrocław. Cz. 3.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama