Wielka awaria wodociągowa we Wrocławiu (Zobacz)

Dominik Panek, Marek Zoellner | Utworzono: 2008-07-31 19:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W wyniku awarii do dziury w jezdni wpadł jeep (Fot. Piotr Glinkowski / Radio Wrocław)

Woda we wrocławskich kranach już płynie, ale kłopoty mieszkańców i kierowców nie minęły. Naprawa podmytej jezdni na pl. Społecznym potrwa kilka tygodni. - Jest ciężko - nie kryją okoliczni mieszkańcy.

Magistrala na pl. Społecznym prawdopodobnie pękła ze starości. We Wrocławiu jest ponad 1800 km sieci wodociągowych.

Przeczytaj naszą gorącą relację z czwartkowego wieczoru:


Na miejsce przyjechała ekipa MPWiK. Firma obniżyła ciśnienie w całym mieście. Czym wyższe piętro - tym mniejsza szansa na wodę - powiedział Radiu Wrocław dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dostaw pozbawieni zostali mieszkańcy dużej części Wrocławia. Jeszcze późnym wieczorem wielu z nich skarżyło się na suche krany.

Obejrzyj film:

Alarm we wrocławskiej straży pożarnej. Po awarii wodociągu jednostki ratownicze zabezpieczały awaryjne źródła wody do ewentualnych akcji gaśniczych.

Ruchem kierowali policjanci, którzy musieli też mieć oko na tłumy gapiów. Strażnicy miejscy patrolowali m.in. rejon przejść podziemnych na pl. Społecznym, które całkowicie zalała woda. Podczas jednej z interwencji wygonili spod niego kilkoro nastolatków, próbujących przedostać się wodą na drugą stronę.


Zobacz też galerię zdjęć pod tekstem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~mokry
2008-07-31 22:14:22
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Grunwald również nie ma wody;/
~usa
2008-07-31 21:39:11
z adresu IP: (76.214.xxx.xxx)
Ocena: 0
macie sie za swoje heheh poniemieckie echnologie juz ida na garebec
~zakurzona
2008-07-31 21:27:39
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Popowice
~wrocławianka
2008-07-31 21:27:04
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
teraz jest informacja? :)
~wrocławianka
2008-07-31 21:25:25
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
okolice traugutta
~Jacek
2008-07-31 21:23:40
z adresu IP: (79.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moze piszcie gdzie jest (w jakiej dzielnicy) a nie - u mnie ;) bo to żadna informacja
~Jacek
2008-07-31 21:22:47
z adresu IP: (79.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
A "u mnie" to gdzie?
~:)
2008-07-31 21:22:35
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przynajmniej pranie mogę dokończyć :D
~zakurzona
2008-07-31 21:22:22
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
JEST WODA!! :D póki co tylko zimna, ale jest!!!!! :D
~wrocławianka
2008-07-31 21:20:13
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
u mnie w kranie jest a w biedronce pewnie też
~Jacek
2008-07-31 21:17:06
z adresu IP: (79.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
Woda jest !!!! Ale tylko z Biedronki ;)
~wrocławianka
2008-07-31 21:14:18
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
eche i jakiś festiwalik z pieniędzy miasta może? po co remonty, jak kasę może brać stado organizatorów,?
~Jacek
2008-07-31 21:13:34
z adresu IP: (79.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy ktoś widział beczkowóz??? ;)
~wrocławianka
2008-07-31 21:12:41
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
a jest już woda hura! :)
~Ewa
2008-07-31 21:08:16
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
I ta wiocha zwana wrocław chce robić międzynarodową imprezę-czytaj Euro? Błagam nie kompromitujcie się. Kilkusetysięczne miasto po raz kolejny w tym roku nie ma wody, nigdzie nie można się dodzwonić, w mpwik wszyscy śpią, ale przeciez to żaden problem -Wrocław miasto spotkań. Spotkajmy się razem w kolejce do beczkowozu, bo władze nie potrafią zorganizować wody dla mieszkańców. I nie ma się z czego śmiać. Od wielu dni jest temperatura około 30 stopni, starsi ludzie ledwo dają rady w blokach, w tym wielu tylko dzięki chłodnym kąpielom i prysznicom, wielu tez nie ma pieniędzy na wode z marketów i piją tylko ta dostarczaną przez miasto.
~hie hie
2008-07-31 21:06:48
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
ja biore rower jutro bo nawet nie chce myslec ile bede jechal autobusem to moze jeszcze jedna fontanne i zasponsorujemy jakis nowy klubik i po co inwestowac w nowe rury, jak widac te ponad stuletnie daja rade, nie psuja sieprzeciez codziennie i woda z nich plynie pierwsza klasa, w takim stanie jak ja na grobli w nie wpuszzcaja
~x11
2008-07-31 21:02:42
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co tam woda, jest jeszcze Odra, ale jutrzejsze korki... to dopiero bedzie frajda!
~Tom
2008-07-31 20:54:12
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
skąd w was taki pesymizm? może Dutkiewicz sie rzeczywiście ostatnio słabo spisuje, ale o to że woda będzie za dwie-trzy godziny jestem spokojny ;)
~Michał
2008-07-31 20:54:04
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nic dziwnego w mieście rządzonym przez wiadomo kogo. Prezydent odpoczywa sobie w Długołęce a wrocławianie śmierdzący, upoceni i spragnieni pójdą spać.
~wrocławianka
2008-07-31 20:46:38
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
no, coś to centrum rzeczywiście duże, prawie nigdzie nie ma wody ! 2 godziny a może o drugiej?:(((
~jan
2008-07-31 20:40:51
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
prawie cały Wrocław bez wody, a nie tylko centrum. A pewnie dadzą wodę gdzieś w nocy lub nad ranem, a nie za dwie godziny
~lip
2008-07-31 20:40:40
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co z komunikacją miejską w okolicy Galerii, jeżdżą autobusy?
~wrocławianka
2008-07-31 20:38:45
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
to czekamy tylko żeby to rzeczywiście były dwie godziny w taki upał bez wody!!!
~-zakurzona
2008-07-31 20:36:14
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy ktoś coś wie na temat realnego terminu usunięcia awarii? Bo, że to będą dwie godziny to ja nie wierzę... Potrzebuję wody! Cala się dziś zakurzyłam, muszę się umyć!! :
~cyber
2008-07-31 20:24:49
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
DIB sam sie udaj do psychiatry.
~dib
2008-07-31 20:16:42
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Grzechu Idź do psychiatry
~Grzechu
2008-07-31 20:15:34
z adresu IP: (84.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie Prezydencie, "dziękuję" bardzo za takie rządzenie...to już nie pierwsza taka awaria w krótkim czasie.
~wojere
2008-07-31 20:09:21
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
a na stronie MPWiK aktualności i awarie stare jak świat :-/ czy ktoś w ogóle to aktualizuje?
~iii
2008-07-31 20:05:48
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 0
dokladnie, niby calodobowo, nikt nikogo nie informuje a wypadaloby powiedziec czy jutro do pracy pojedziemy umyci czy niekoniecznie...
~fteo
2008-07-31 20:03:17
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na stronie MPWiK nic nie ma. A jak próbuje się dodzwonić na 994, to głucho - a niby czynne całą dobę.
~Janusz
2008-07-31 20:02:59
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
Spoko, Du(.)kiewicz jest nadal dumny, mieszka poza miastem
~d
2008-07-31 20:02:11
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Fabryczna i krzyki również
~sahara
2008-07-31 20:01:46
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sępolno i Biskupin też
~ktoś
2008-07-31 20:01:28
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na Krzykach, Małym Książu, Biskupinie,Nowym Dworze tak samo nie ma wody... i to w taki upał....
~al./
2008-07-31 19:58:34
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie tylko centrum, ale i Psie Pole, Karłowice, Zakrozow - też wody nie ma.,