Koszykarki Ślęzy coraz bliżej półfinałów mistrzostw Polski

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-03-25 20:12 | Zmodyfikowano: 2017-03-25 20:12

Jedno zwycięstwo dzieli koszykarki Ślęzy Wrocław od awansu do półfinałów mistrzostw Polski. W trzecim meczu 1/4 finału najlepszy zespół sezonu zasadniczego wygrał na wyjeździe Basketem 90 Gdynia 77:60 i w serii do trzech zwycięstw prowadzi 2:1.

Ekipa z Wrocławia prowadziła do przerwy 5 punktami, a losy meczu rozstrzygnęły się w IV kwarcie, którą Ślęza wygrała różnicą 8 punktów.

Najwięcej dla zwyciężczyń, 14 punktów, rzuciła Marissa Kastanek, o punkt mniej zdobyła Sharnee Zoll, a 12 punktów rzuciła Agnieszka Kaczmarczyk; łącznie aż 6 zawodniczek Ślęzy miało dwucyfrowy dorobek punktowy. W ekipie Basketu 90 najskuteczniejsza była Carolyn Swords, która zdobyła 16 punktów; 10 pkt. rzuciła Monika Grigalauskyte.

Czwarty mecz pomiędzy Ślęzą a Basketem w niedzielę o godzinie 18.