Nie tylko PPA, czyli DAB+ Teatr w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ od 16:00]

Grzegorz Chojnowski, BT | Utworzono: 2017-03-28 15:15 | Zmodyfikowano: 2017-03-28 15:15
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Opowiemy dziś m.in. o pierwszej połowie trwającego właśnie 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, premierze spektaklu 'Fuck. Sceny buntu' w krakowskiej Łaźni Nowej, z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Podziemiu. Będą z nami także goście:

Ok. 16:30 Wrocławski Teatr Tańca - Paulina Woś i Michał Bober - nowa scena w mieście. Jak zapowiedzieli kilka miesięcy temu, pierwsza premiera za dni kilka, 1 i 2 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia. 'Psychosis 4.48' plus 'Łaknąć' = 'Klatka z łez'. Wg Sarah Kane.

O 17:15 Kamil Przyboś, reżyser przedstawień 'Prometeusz' i 'Pożegnanie z Bogiem'. Oba na afiszu Centrum Sztuki Impart. 'Prometeusz' wraca od 7 kwietnia.

Między 18:00 a 19:30 gościmy finalistki Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Będą z nami niesamowite kobiety: Katarzyna Janiszewska, Alicja Juszkiewicz, Katarzyna Kłaczek, Dorota Kuziela, Karolina Micuła, Julita Wawreszuk. Porozmawiamy i zagramy fragmenty ich konkursowych piosenek. Każda może wygrać Złotego Tukana. W piątek TRANSMISJA koncertu finałowego laureatów PPA na naszej antenie. Od 16:00.

A po 20:00 zostańcie na Wieczór z Kulturą. Tutaj Marek Fiedor, dyrektor Wrocławskiego Teatru Współczesnego, o zakończonym jurorskim werdyktem II Wrocławskim Konkursie Dramaturgicznym i ciągu dalszym tego literacko-teatralnego współzawodnictwa w postaci spektakli (pierwsza będzie realizacja samego Marka Fiedora w PWST Wrocław - próby zaczynają się dzisiaj). Drugim gość to Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Pantomimy, który rusza z nowym projektem pt. 'Pantomima NOW'.

Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama