Jak będzie wyglądało miasto w czasach rewolucji IT?

Dorota Kuźnik, km | Utworzono: 2017-03-30 19:10 | Zmodyfikowano: 2017-03-30 18:30
A|A|A

Tego próbowali się dziś dowiedzieć studenci z Wrocławia. Na Uniwersytecie Wrocławskim zorganizowano konferencję, podczas której poruszane były tematy kierunku rozwoju nowych technologii, a w kuluarach zainteresowani mogli porozmawiać na temat potencjalnego zatrudnienia. Swoją ofertę przedstawił między innymi koncern Nokia. Jak mówi jego przedstawicielka Agnieszka Pasek Wrocław jest doskonałym miejscem, w którym można podjąć pracę nad najnowszymi technologiami na przykład internetowymi:

- My jesteśmy z działu 5G czyli internetu przyszłości. Pracujemy nad nim tutaj we Wrocławiu. Nokia ma swoje oddziały na całym świecie, a to tutaj powstaje cały produkt. Rekrutujemy nieustannie, dlatego mamy nadzieję na poznanie młodych, zdolnych ludzi, którzy z nami będą chcieli tę technologię tworzyć. 


Wrocław jest jednym z głównych miast Polski, w którym swoje siedziby mają największe koncerny zajmujące się sektorem IT. Wśród firm, które mają tu swoją siedziby oprócz Nokii oddziały ma także Google czy HP.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama