Kamienna Góra: Grozili nożem, bili i kradli - grupa nastolatków w rękach policji

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-04-01 15:02 | Zmodyfikowano: 2017-04-01 15:18
A|A|A

fot. Dolnośląska Policja

Funkcjonariusze z Kamiennej Góry zatrzymali trzy osoby podejrzane o cztery rozboje, do których doszło na terenie tego miasta. Zatrzymani to chłopcy w wieku 13, 15 i 17 lat. 

Sprawcy podchodzili do wcześniej upatrzonych i obserwowanych przez nich osób, a następnie przewracali na ziemię, bili, kopali oraz przykładali nóż do gardła, grożąc pozbawieniem życia. Pokrzywdzonym zabierali telefony komórkowe, dokumenty oraz pieniądze.

Podejrzani zostali zatrzymani w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, w którym się ukrywali. Najstarszy z nastolatków usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Kolejny zatrzymany 15 – latek, będzie odpowiadał także jako dorosły z uwagi na kwalifikacje czynów zagrożonych surową karą, natomiast 13 – latek za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.

Policjanci udowodnili zatrzymanym też inne przestępstwa - kradzieże i włamania. Najstarszy z zatrzymanych trafił na 3 miesiące do aresztu. 15 – latek został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka do czasu przydzielenia miejsca do odbycia kary pozbawienia wolności. Natomiast o losie najmłodszego zdecyduje sąd rodzinny.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama