Świdniczanin Rzecznikiem Praw Dziecka!

, (PAP) | Utworzono: 2008-07-23 11:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Wikipedia / Tomasz Pietrzyk)

Kandydaturę Marka Michalaka zgłosiła Platforma Obywatelska. Jego rywalami w sejmowym głosowaniu byli Katarzyna Piekarska zgłoszona przez klub Lewicy (uzyskała 41 głosów) oraz Leszek Dobrzyński zgłoszony przez klub PiS (uzyskał 144 głosy).

Na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka Michalak zastąpi Ewę Sowińską. O tym, że może on objąć tę funkcję media spekulowały już w kwietniu.

Michalak na co dzień - od ponad 20 lat - sam zajmuje się niesieniem pomocy dla najuboższych dzieci ze Świdnicy, gdzie założył Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce". Od trzech lat prowadzi licytacje dzieł sztuki w ramach akcji "Polscy artyści-plastycy dzieciom". Dochody są przeznaczane na budowę Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy. Od wielu lat angażuje się w propagowanie praw dziecka. Był także jednym z obrońców urzędu Rzecznika Praw Dziecka.

Ale nawet najsprawniejszy rzecznik nie obroni dzieci, jeżeli nie będzie miał odpowiednich kompetencji. O tym Marek Michalak mówił Radiu Wrocław tuż po oficjalnym zgłoszeniu jego kandydatury na stanowisko rzecznika. Posłuchaj:

Michalak zapewnia, że nie zerwie kontaktów ze Świdnicą, a jego stowarzyszenie nadal będzie pomagało ubogim dzieciom.


(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii. Jego autorem jest Tomasz Pietrzyk. Objęte jest licencjami GNU-FDL oraz Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5, 2.0 i 1.0).

REKLAMA
Dźwięki
Nawet najsprawniejszy Rzecznik Praw Dziecka nie obroni dzieci, jeżeli nie będzie miał odpowiednich kompetencji. Mówi Marek Michalak, świdniczanin, który został wybrany przez Sejm na urząd rzecznika. Nagranie Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama