Wilk potrącony przez samochód 20 km od Wrocławia!

Przemek Gałecki | Utworzono: 2017-04-11 10:52 | Zmodyfikowano: 2017-04-11 10:52
A|A|A

fot. Przemysław Gałecki (Radio Wrocław)

Przeprowadzone zostaną również testy DNA, by mieć stuprocentową pewność, że to wilk. Mieczysław Łyskawa z koła łowieckiego, które działa przy uczelni, nie ma jednak wątpliwości - to trzyletni basior:

- Z kształtu zębów, budowy ciała wydaje się, że to na pewno wilk - ocenia profesor Józef Nicpoń z Uniwersytetu Przyrodniczego:

Do Dolnym Śląsku żyje kilkanaście wilków, ale na terenie kraju już około 1500. Populacja rośnie i może niedługo stanowić poważny problem - mówi prof. Nicpoń:

Kierowcy volkswagena passata, który uderzył w wilka, nic się nie stało, ale auto jest zniszczone.

O dolnośląskich wilkach pisaliśmy ostatniego dnia marca br. Wówczas pokazaliśmy dowody na to, że te zwierzęta już na pewno żyją w Karkonoszach. Poniżej link do artykułu oraz zdjęcie zrobione przez fotopułapkę zamontowaną przez Artura Pałuckiego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzej
2017-04-11 20:49:32
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Problem to prof. Nicpoń ma z wlaściwą miarą. Mam nadzieję, że przyrodnik nie miał na myśli bzdur o walkach rzekomo atakujących ludzi.
~traper
2017-04-11 19:54:06
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -3
buhahaha w chocianowieza żwirownią w lesie siedzi wilczyca już 3ci rok w tamtym roku były tyropy matki i 2 maluchow , sraja na srodku drogi samą sierścią a odcisk łapy jest wielkości dłoni dorosłego meszczyzny około 20 cm a są w okolicach od około 6ciu lat wzasadzie od wtedy kiedy pojawiły się bobry. na wyginieciu? haha będzie odstrzał w przmkowie w tym roku
~Ekokielbasa
2017-04-11 19:02:42
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
Udowodnij, ze sa na wyginieciu. Poprzyj to czymkolwiek wiarygodnym..
~Kefir
2017-04-11 18:46:17
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Od lat nie stwierdzono żadnych ataków na ludzi przez wilki. Są na wyginięciu to dajcie im spokój.
~ana
2017-04-11 15:57:40
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Oczywiście oburzenie widzę na łowiectwo. Pewnie sami weganie/wegetarianie co chodzą tylko w eko skórze. Chociaż znając życie banda hipokrytów.
~Lupica
2017-04-11 14:43:59
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 11
A dlaczego niby miałby być z nimi problem? Co ten profesór już wymyśla... i kto mu za płaci za te bzdury???
~Lepek79
2017-04-11 12:15:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 16
"Populacja wilków niedługo będzie stanowić poważny problem" . Tak, problem dla kół łowieckich , bo to wilki,a nie oni będą polować na jelenie, sarny, dziki. Natura się odradza to zaraz znajdzie się jakaś pier...nięta Szyszka i wyda dekret o wystrzelaniu wszystkiego co się rusza i co rośnie.
NA ANTENIE
TomaszSikora
KatarzynaGórna-Drzewosz
Tomasz Sikora , Katarzyna Górna-Drzewosz
 06:00 - 09:00
Poranek z Radiem Wrocław
Zastrzyk wszystkiego, co rano ważne