Więzienie za spalenie kukły Żyda. Jest prawomocny wyrok

Przemek Gałecki, GN | Utworzono: 2017-04-13 14:03 | Zmodyfikowano: 2017-04-13 14:03
A|A|A

fot.Andrzej Owczarek

To czyn haniebny, kojarzy się jednoznacznie z holocaustem - tak sędzia Robert Zdych uzasadniał wyrok 3 miesięcy bezwzględnego więzienia dla Piotra Rybaka. Mężczyzna podczas manifestacji na wrocławskim rynku spalił kukłę symbolizującą Żyda.

Wyrok w pierwszej instancji był jeszcze surowszy - 10 miesięcy więzienia. (KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ). Dzisiaj sędzia tłumaczył, że nie chodzi tu o wysokość kary, a symbol.

- Chodzi o danie jednoznacznego sygnału, że takie zachowania będą się spotykały ze skuteczną reakcją ze strony przynajmniej sądu - mówił Robert Zdych.

Piotr Rybak w takich słowach komentował wyrok sądu. Posłuchaj: 

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku przed sądem odbyła się manifestacja nacjonalistów, którzy bronili Rybaka. Zablokowano jeden pas ul. Sądowej w stronę centrum. Wśród zgromadzonych był Jacek Międlar, były ksiądz znany z antysemickich poglądów.

Na sali byli obecni przedstawiciele wrocławskiej gminy żydowskiej. Jej szef Aleksander Gleichgewicht mówi wprost:  - Nie potrafię do końca poważnie rozpatrywać pana Międlara. Dla mnie to raczej przypadek psychiatryczny

Wyrok jest prawomocny.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rozsądek
2017-05-29 19:03:52
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -1
Smute w tym wszystkim jest to, że tzw. "PATRIOCI" wybierają do swoich akcji SKRAJNE formaty prezentowania swoich poglądów, godząc tym w uczucia innych. Zamiast zadawać głupie pytania o kukłę Żyda, spytajmy, jak by zareagowano gdyby np. grupa Żydów publicznie spaliła kukłę Jana Pawła II? Przyjeliśmy w naszym społeczeństwie, że pewne zachowania należy karać, tak by nie dochodziło do sytuacji, w których będziemy na ulicach zachowywali się jak bandyci. Dla mnie osobiście spalenie kukły Żyda jest głupotą, którą należy ukarać, może zamiast więzienia pracami społecznymi dla innych, może m.in. Żydów, choć i nam by się przydała pomoc, ale o tym poniżej. Czytałem poniższe komentarze w obronie pana Międlara itd., smutnym jest dla mnie fakt, że tak młody człowiek jest przesiąkniety taką ilością nienawiści do innych istot, przeraża, że ma grupę słuchaczy popierających jego poglądy. Zamiast krzyczeć i palić kukły ZAPRASZAM WAS PATRIOCI do pomocy w DZIENNYCH DOMACH POMOCY dla mieszkańców Wrocławia, jak do tej pory nie zdarzyło się nam by odwiedził nas PATRIOTA chcący pomóc tym, KTÓRZY 50-60 LAT TEMU POŚWIĘCILI SWOJĄ MŁODOŚĆ BY ODBUDOWAĆ TEN KRAJ. Krzyczeć każdy potrafi, czynić w myśl zasad, w które się "NIBY" wierzy, NIEWIELU.
~xdcam
2017-04-19 15:31:42
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gdyby spalono kukłe np. Azjaty albo np. Europejczyka nikt nie robiłby szumu. A tu komus skojarzyla się kukła z zydem i afera. Nie wiedziałem ze Sady lubią zajmować się takimi bzdurami
~wrocławianin
2017-04-17 07:27:43
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 5
Uważam wyrok za drastycznie surowy. Według tej "logiki" ten od "Klątwy" powinien dostać KS lub dożywocie.
~jah
2017-04-14 13:32:42
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pan dziennikarz oczywiście potrafi przytoczyć przykłady "antysemickich" wypowiedzi ks. Międlara, dobrze rozumiem? A nie zrobił tego, bo... sądząc z imienia dziecięciem jeszcze będąc nauki fachu pobiera. Kretyn, który spalił kukłę żyda, słusznie został ukarany. Choć taka myśl - gdyby zrobił to w ramach monodramu na przykład, to wszystko OK,tak? Wolność artystycznej ekspresji itd.
~Karton
2017-04-14 12:00:04
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 6
"Jacek Międlar, były ksiądz znany z antysemickich poglądów" Artykuł podaje w jednym zdaniu 2 nieprawdziwe informacje. 1. Międlar nadal jest księdzem, jest jedynie suspendowany. 2. Nie ma podstaw do przypisywaniu mu antysemickich poglądów. Międlar wyjaśniał to np. w programie "Skandaliści" Gozdyry na Polsacie.
~ufojudek
2017-04-14 11:28:16
z adresu IP: (90.149.xxx.xxx)
Ocena: 3
koszerny sad wydal wyrok
~Komentarz został usunięty
2017-04-14 09:05:47
z adresu IP: (51.37.xxx.xxx)
Ocena: 8
Komentarz został usunięty
~dracov6664
2017-04-14 09:05:02
z adresu IP: (51.37.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ciekawe ile żyd by dostał za mordowanie Polaków.? A no tak,oni jak już to uciekną sobie do UK,Szwecji czy Izraela a Polski rząd udaje że ich ściga.
~prawy
2017-04-14 08:44:24
z adresu IP: (46.189.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wojewódzki flagę zniszczył Polski i jakoś siedzieć nie poszedł.
~Bart
2017-04-14 08:19:43
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ciekawe jaka kare dostalby Zyd w Izraelu za spalenie kukly Polaka?
~Grześ Dyndała
2017-04-14 00:14:30
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 23
Haniebny wyrok wrocławskiego sądy. Tak podłego orzeczenia oczekiwali tylko totalnie zakodowane matolstwo czerskie. Sędzia dokonał koszmarnej interpretacji. Heppening i symboliczne spalenie kukły lewackiego żyda Sorosa, który jest znany z antypolskich poglądów. Ten wyrok jest czysto polityczny. Kasta sędziowskich nadludzi wyraźnie walczy z Polską. Wstyd.
~Limciu
2017-04-13 20:56:56
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 14
Spalić kukłę Sorosa ! To haniebny uczynek, godny jak najcięższej kary. Taki hojny fundator organizacji "obywatelskich". Uratował ostatnio GW, której rząd przestał zlecać reklamy i kupować do urzędów państwowych (w tym sądów). No i jeszcze dodatkowo Żyd. Święty - to na pewno była profanacja.
~Anonim
2017-04-13 19:19:10
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: -3
~Słuchacz od kukły się zaczyna zresztą to tylko symbol do leczenia się nadają a ten Jacek to już w ogóle rolę pomylił .
~Słuchacz
2017-04-13 18:58:00
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 19
W mojej ocenie zamykanie człowieka do więzienia za spalenie słomianej kukły to zbyt surowa kara. Kara za jego poglądy, bo jego działanie komuś może kojarzyć się z holokaustem. Jednemu coś się może kojarzyć z czymś, drugiemu z czymś innym. Inny zaś , który w internecie umieszcza wypowiedź, jak "nienawidzi pieprz****ch nacjonalistów" jest w porządku? ( wg definicja Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) to postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki).W ten sposób problemów się nie rozwiąże. Tak komuniści nie załatwili sprawy zamykając polaków do wiezień za głoszenie poglądów, nie rozwiązali zaborcy,a Polska dalej jest na mapie jak była.
~Gegen_Nazis
2017-04-13 15:39:45
z adresu IP: (185.155.xxx.xxx)
Ocena: -13
Do pierdla nazistę.
~Wolność Monarchia
2017-04-13 14:24:19
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 8
Hańba i stronniczość sądu! Wyrok zapadł w dalekim kraju! I jeszcze obłuda radia - ksiądz Jacek Międlar znany ze swoich antysemickich wypowiedzi!!! Jakich pytam??? IV ROZBIÓR POLSKI TRWA OD 1939! OBUDŹCIE SIĘ LUDZIE!!!
NA ANTENIE
MichałKazulo
Michał Kazulo
 18:00 - 22:00
Retro party
Zapraszam