Ogromny sukces młodego piłkarza ręcznego z Wrocławia

Robert Skrzyński, GN | Utworzono: 2017-04-17 19:40 | Zmodyfikowano: 2017-04-17 19:50
Ogromny sukces młodego piłkarza ręcznego z Wrocławia - fot. Facebook
fot. Facebook

Wielka kariera stoi przed nim otworem. 14-letni Filip Wawrzyniak z Wrocławia wygrał półroczny staż w jednej z najlepszych drużyn piłkarzy ręcznych na świecie THW Kiel. Musiał pokonać wielu konkurentów z całej Europy, ale ostatecznie to właśnie on okazał się zwycięzcą i wkrótce wyjedzie na pierwsze treningi z niemiecką drużyną. Jak wspomina eliminacje?

- Szukaliśmy rozwoju z rodzicami za granicą, żeby gdzieś wyjechać na camp. Akurat się złożyło, że można było wygrać treningi z THW. My o tym nie wiedzieliśmy. Po pierwszym campie dowiedzieliśmy się, że jedziemy dalej. Pierwszy był w Berlinie, kolejny też i potem kolejne dwa w Kielu – mówi Filip Wawrzyniak.

Filip trenuje w Moto-Jelczu Oława pod okiem taty Janusza, który także był piłkarzem ręcznym.

- Filip kontynuuje rodzinne tradycje - mówi mama Magdalena Wawrzyniak.

- Piłka ręczna u nas jest wszędzie. Już jak byłam w ciąży, to chodziłam na mecze męża. Filip chyba już się z tym urodził, bo w tym Głogowie siadałam często między bębnami, kibice szaleli. On się z tym ogromnym talentem po prostu urodził – wspomina Magdalena Wawrzyniak.

Aby otrzymać staż Filip musiał pokonać wielu nastolatków z całej Europy. Ma już za sobą pierwsze treningi z drużyną THW, kolejne tuż po świętach.

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.