Radio Wrocław Kultura: Teatr, taniec, muzyka [WIDEO ROZMOWY]

Bartosz Tomczak, Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-04-27 21:22 | Zmodyfikowano: 2017-04-27 21:22

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Wystartowaliśmy jak zwykle o 16:00, od rozmowy z aktorami najnowszej premiery Teatru PWST. 'Poczekalni sześć-dwa-zero' życzymy sukcesów poprzednich spektakli tego sezonu w PWST ('Cesky Diplom' z nagrodą na konfrontacjach w Opolu!). Co się zdarzy na scenie? O przedstawieniu w reżyserii Marka Fiedora (wg tekstu Marty Guśniowskiej) opowiadają Monika Kulczyk i Igor Kowalunas.

O 16:45 Łukasz Chojęta z Appendix Studio​, a tematem premierowy spektakl 'Quilombo', wystawiany w sali prób (205) w Teatrze Polskim. Aktor znamy nam z występów w Ad Spectatores tym razem napisał tekst i reżyseruje. Wraz z nim Gabriela Wojnarowska, aktorka w spektaklu.

O 17:15 ESK 2016+, czyli Marek Dudek i Wojciech Siwek o 53. festiwalu Jazz nad Odrą. I w ogóle o polskim i wrocławskim jazzie.

O 18:00 tuż po wrocławskich eliminacjach do najnowszej edycji nobliwego studenckiego festiwalu FAMA ich zwycięzca - Francis Tuan, lirycznie zakręcony muzyk, zaproszony do udziału w świnoujskim finale.

A o 19:00 rozmawialiśmy o Cyrkulacjach, czyli Wrocławskim Festiwalu Ruchu, którego inauguracja 29 kwietnia. Ósme wydanie imprezy odbędzie się w Studiu na Grobli Instytutu Grotowskiego. Mnóstwo wydarzeń, o których opowiadali Dorota Kamecka i Jakub Gontarski.

Powtórka tych czterech kulturalnych godzin odbywa się w każdą środę od 8:00 (w wersji audio).

Po 20:05 Wieczór z Kulturą, emitowany zarówno w Radiu Wrocław Kultura (tylko na www.radiowroclawkultura.pl można nas zobaczyć), jak i w Radiu Wrocław. Tematem numer jeden był Teatr Polski we Wrocławiu. Podsumowaliśmy sprawy z nim związane, choć pewni decyzji zarządu województwa (organizatora teatru) jeszcze nie byliśmy. Mimo zapowiedzi, że decyzja zapadnie właśnie we wtorek 25 kwietnia, pojawiły się wątpliwości, czy będzie. Dlaczego? W naszej dyskusji wzięli udział także Katarzyna Kaczorowska (Gazeta Wrocławska) i Mariusz Urbanek (miesięcznik Odra). Jaki powinien być Teatr Polski po tych wszystkich kilkumiesięcznych perturbacjach? W sytuacji gdy istnieje i - dobrze się ma - Teatr Polski w Podziemiu, kiedy aktywnie działa osierocona Publiczność Teatru Polskiego? Kto i jak może przywrócić jego rangę? Mogliście włączyć się do rozmowy. Pamiętajcie również na przyszłość: [email protected] lub nasz profil na FB.

Kolejna audycja KULTURA DAB+TEATR we wtorek 9 maja, od 16:00.

www.radiowroclawkultura.pl

Reklama