POGODA: Słoneczny wtorek zakończy się burzą

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-25 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-25 10:00
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:

Przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem niżu znad Szwecji i jego zatoki rozciągającej się aż po Hiszpanię. Tylko południowo-wschodnia Europa i Wyspy Brytyjskie będą na skraju wyżów. Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływa ciepłe, polarno-morskie powietrze, ale do Polski północno-zachodniej, za frontem, dotrze zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze, zwłaszcza na wschodzie regionu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 12 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowy skręcający po południu na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 12 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowy skręcający po południu na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w dzień przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Po południu możliwe burze. Temperatura od -1°C do 3°C. Wiatr w dzień dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Warunki biometeorologiczne: obojętne do niekorzystnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama