Wrocław: Gwardia szuka siatkarzy. Klub zorganizował casting

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-05-06 19:40 | Zmodyfikowano: 2017-05-06 19:40
A|A|A

Casting i otwarty trening zorganizowano w hali przy Krupniczej. Zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. - To dość nowatorskie podejście do budowy składu, ale wzorujemy się na najlepszych - podkreśla trener wrocławian Piotr Lebioda i zdradza kto bierze udział w dzisiejszych zajęciach:- Są to zawodnicy zespołów drugoligowych, bądź utalentowana młodzież, która kończy wiek juniora. Rozrzut jest niesamowity: od Białegostoku, po Kłodzko czy Kudowę. Część z nich znamy z parkietów ligowych, część, niestety, jest zupełnie nieznana - opowiada Lebioda.

Do swoich umiejętności szkoleniowca próbował przekonać Maciej Walasek z Warszawy, który przyjechał do Wrocławia z kolegą z juniorskiego zespołu:- Czujemy się dobrze, jesteśmy po maturach, przyjechaliśmy do Wrocławia dzisiaj. Kończymy klub młodzieżowy, skończyliśmy wiek juniora, więc to jest nasz pierwszy test. Zobaczymy, jak będzie - tłumaczy.

Decyzję sztab Gwardii musi podjąć błyskawicznie. Już w przyszłym tygodniu powinno być wiadomo, z którymi zawodnikami działacze klubu rozpoczną negocjację dotyczące kontraktów.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama