Żywa Biblioteka w Wałbrzychu. Porozmawiaj z książkami

Bartosz Szarafin, MK | Utworzono: 2017-05-07 13:30 | Zmodyfikowano: 2017-05-07 13:30
A|A|A

Fot. RCWiP

Żywe książki tym razem wypożyczymy w Zespole Szkół Politechnicznych Energetyk. Główne przesłanie akcji się nie zmienia. Chodzi o wzajemny szacunek i unikanie stereotypów - tłumaczy Agnieszka SZUBA z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Wałbrzychu

W tej edycji udało się pozyskać nowe żywe książki -zaznacza Radosław Bednarski z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych:

Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne zagrożone dyskryminacją i wykluczeniem ze względu różne cechy. Żywa biblioteka pomaga przełamywać stereotypy. Rzadko się zdarza by "czytelnik" przekroczył granicę, a książka nie odpowiedziała na jego pytanie. Wstęp do biblioteki jest wolny. Można wypożyczyć dowolną liczbę książek i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.                                     Będzie można porozmawiać między innymi z Ateistą, Imigrantką, Muzułmaninem, Osobą transseksualną i wieloma innymi. Zasady biblioteki przypomina Bednarski :

Jeśli tylko dacie radę, w ciągu 8 godzin możecie porozmawiać z praktycznie wszystkimi książkami - dodaje Agnieszka Szuba:

Żywa Biblioteka w Wałbrzychu już 12 maja od 10:00 do 18:00 w Zespole Szkół Politechnicznych Energetyk. Pierwsza żywa biblioteka została zorganizowana już blisko 17 lat temu w Danii. Od tej pory, projekt realizowany jest w blisko 70 krajach na całym świecie.                                                                 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama