Szczypiornistki Metraco Zagłębia wyraźnie lepsze od MKS Lublin

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-07 18:31 | Zmodyfikowano: 2017-05-07 18:25

Ekipa gospodarzy ani razu nie musiała gonić wyniku. Pierwsze trafienie w meczu - w 3 minucie - należało do Kingi Grzyb. Za chwilę do remisu doprowadziła Joanna Drabik. Od następnej akcji Metraco Zagłębie zaczęło odjeżdżać rywalkom. Kiedy w 7 minucie drogę do siatki znalazła Agnieszka Jochymek było już 4:1. Po kwadransie gry i bramce tej samej zawodniczki przewaga lubinianek wzrosła do wyniku 10:4. Dziesiątego gola dolnośląski zespół stracił dopiero w 27 minucie, po kapitalnym rzucie tyłem do bramki Joanny Drabik. Metraco Zagłębie miało wtedy na swoim koncie 16 trafień. Po pierwszej połowie zawodniczki Bożeny Karkut miały bezpieczną przewagę - 19:11.

Po zmianie stron Metraco Zagłębie aż przez siedem minut było bez bramki. Złą serię przerwała po skutecznie wykonanym rzucie karnym Kinga Grzyb. Na tablicy było wtedy 20:14 dla lubinianek. Wszystko na co było stać gości to zmniejszenie strat do czterech bramek. Tak było w 51 minucie po trafieniu Aleksandry Rosiak, ale że natychmiast odpowiedziała jej Żana Marić, to Metraco Zagłębie było lepsze 24:19. Kropkę nad i w ostatniej minucie postawiły jeszcze Agnieszka Jochymek i Wiktoria Belmas i ekipa gospodarzy wygrała mecz różnicą siedmiu bramek.

Na MVP spotkania wybrano rozgrywająca dolnośląskiej drużyny Małgorzatę Buklarewicz.

Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin 30:23 (19:11)