Skrzyknęli się i chcą kupić roletę antywłamaniową dla weterynarza, który pomaga innym

Piotr Kaszuwara, MK | Utworzono: 2017-05-08 08:50 | Zmodyfikowano: 2017-05-08 08:50
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Kilka razy już go okradziono, skini grozili, że go pobiją, bo wygląda jak Syryjczyk, ale Witold Terenda, który od 20 lat ma gabinet weterynaryjny na wrocławskim Nadodrzu się nie poddaje. Za darmo pomaga biedniejszym właścicielom kotów i psów z osiedla, bo jak sam mówi: - Dobroć podobno do nas wraca.

Po kolejnym włamaniu do jego gabinetu okoliczni mieszkańcy postanowili zebrać pieniądze na kupno specjalnej rolety antywłamaniowej. Zaledwie w kilka dni udało im się zebrać połowę potrzebnej sumy, czyli 1200 zł.

Panu Terendzie nie raz włamano się do gabinetu, by ukraść między innymi leki i sprzęt medyczny. Terroryzowano go również, bo ma ciemną karnację skóry. Okoliczni mieszkańcy postanowili powiedzieć temu basta i dobrowolnie oddają pieniądze na zakup rolety antywłamaniowej:

-Jest dobrym człowiekiem, bo gdy jest potrzeba to przyjmie i pomoże bez problemu.
-Jak widzi, że ktoś nie ma pieniędzy to nie chce zapłaty za usługę.

On sam mówi, że opierał się przed tą pomocą, a nawet broni włamywaczy:

- Dzielnica jaka jest, taka jest, ale jest tutaj też dużo osób o dobrym sercu. Ci, co się włamują też może mają dobre serca. Może się zmienią?

 Pomóc możecie TUTAJ


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kaśka
2017-05-10 11:56:37
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -6
nie jest to przypadkiem prowokacja wymierzona w ludzi interesujących się meczami i skandujących hasła patriotyczne?? Tak pytam tylko. Bo te chłopaki mają złote serca, raczej przyszli by z pomocą komuś kto nie okrada innych, biedniejszych, tylko podaję im rękę i raczej kolor skóry nie miałby znaczenia jesli osoba jest Polakiem i czuję się nim.
~Radio Wrocław
2017-05-09 12:46:07
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziękujemy wszystkim słuchaczom i czytelnikom za wsparcie akcji. Zaledwie w kilka godzin od emisji materiału zebrana została potrzebna suma, a nawet zwyżka blisko 800 złotych. Dodatkowe pieniądze przekazane będą jednej z wrocławskich fundacji pomagającej zwierzętom.
~Komentarz został usunięty
2017-05-09 12:14:22
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Kama
2017-05-09 10:02:19
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najlepszy weterynarz i człowiek jakiego znam!Leczy moje zwierzaki od lat i widzę że ma do nich serce!
~Majka
2017-05-09 06:37:03
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo Polacy!! wstyd! wstyd! Pokazujcie na co was stać! Aż przyjdzie czas że wam dupe skopią!!!To że Pan weterynarz jest ciemnej karnacji nie koniecznie musi być Syryjczykiem.Już nie wspomnę że p.Doktor ma na imię Witold !! chorzy włamywacze!
~Nata
2017-05-08 22:12:47
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Policja na rydgiera co robi ???? Porażka :/ Lekarz wspaniały
~Patrycja Mitoraj
2017-05-08 22:11:05
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ci co to zrobili powinni odpowiedzieć w najgorszy dla nich sposób. Człowiek o wielkim sercu pomaga innym a przyjdą takie świnie i pozbawią jego jak i tych co przychodzą ze swoimi przyjaciółmi (zwierzakami) i proszą o pomoc.
~Krzysztof Mitoraj
2017-05-08 21:44:04
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 9
To wspaniały człowiek leczy moje zwierzęta od kilkunastu lat uratował mojego husky i już ma 14 lat a nie dawno walczył o mojego amstaffa który miał guza na śledzionie. Gdy zabrakło pieniędzy leczył dalej za darmo. Już nie ma takich ludzi. Gdybym tylko miał możliwość to bym mu pomógł aby się odwdzięczyć
~mila
2017-05-08 19:15:53
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 9
To wyjątkowy lekarz. Jeden z niewielu, którzy pomagają zwierzakom z potrzby serca i rzeczywiście ceny za usługę są wyjątkowo niskie.
~lump
2017-05-08 13:39:21
z adresu IP: (188.166.xxx.xxx)
Ocena: -10
A chłopcy Błaszczaka co na to?
~Rabatka
2017-05-08 13:08:53
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 12
Pan Witold To dobry wspaniały człowiek Pomaga zawsze naszym pupilom U nas na dzielnicy tak jest nie tylko okradli gabinet ale okradają tu starsze kobiety na ulicy w każdym sposobem jakim tylko mogą to robić tu jest okropnie strach tu mieszkac bo złodzieji nie brakuje A policja no wiadomo nie daje rady
~Kola
2017-05-08 12:30:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -9
Za 5 powołań i turnieje dobroci rolet nikt mu nie sprzeda. To jest praca jak każda inna, jakby zarabiał na leczeniu miałby rolety że swoich pieniędzy.
~daromer
2017-05-08 12:15:41
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ostatni raz widziałem skina na żywo w 90 latach
~Polak
2017-05-08 11:45:54
z adresu IP: (83.142.xxx.xxx)
Ocena: 10
Skini nacjonaliści bandyci wyklęci napadający na uczciwego chłopa Polaka, bo wg nich jest "wrogiem narodu" a jak wiemy śmierć wrogom narodu? Nacjonaliści mają tyle samo wspólnego z patriotyzmem, co staliniści z wolnością.
~Nadodrze
2017-05-08 11:38:35
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 5
Znając tamtejsze rejony to pewnie robota zaćpanych 15letnich żołnierzy wyklętych którzy potrzebowali: - hajs na kolejną porcję turbośruby - tabletki na odrobaczenie gówniaków - Dżesiki i Brajana bo 500+ idzie na dopy i szlugi
~Wrocławianka
2017-05-08 11:25:04
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dobro wraca
~tgn
2017-05-08 11:24:48
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 12
Syryjczyk o imieniu 'Witold' Brawa dla kiboli wyklętych :D
~Paweł
2017-05-08 11:17:57
z adresu IP: (94.75.xxx.xxx)
Ocena: 4
Najlepszy...
~Adunia
2017-05-08 11:07:02
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 14
Bardzo fajny weterynarz , pomocny człowiek od kilku lat się do niego chodzi z psem. Pełen profesjonalizm.
~szczurolap
2017-05-08 11:03:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wspaniały człowiek o wielkim sercu????????????
~ewasa
2017-05-08 09:52:57
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawka wielkie dla ludzi za gest wspanialy
~ewasa
2017-05-08 09:51:51
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 22
skoro to taka dzielnica to dzielnicowy chyba jest rozeznany kto , co i kiedy !!! Gdzie policja ????
~Zmartwiony
2017-05-08 09:39:44
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 16
Wielka szkoda, leczyłem u tego pana swoje zwierzątka, kiedy mieszkałem na Nadodrzu, zawsze fachowa pomoc. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i będzie dobrze.
~zita
2017-05-08 09:32:23
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
A co robi policja Blaszczak mowi ze jest tak bezpiecznie.
NA ANTENIE
MarekObszarny
Marek Obszarny
 11:00 - 15:00
Markowa niedziela
Zapraszam