Jelenia Góra: Jest wniosek prokuratury o międzynarodową pomoc prawną ws. śmierci Magdaleny Ż.

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-05-09 21:34 | Zmodyfikowano: 2017-05-09 21:36
A|A|A

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo ws. śmierci 27-letniej Polki w Egipcie - wstępnie w kierunku zabójstwa - złożyła wniosek o międzynarodową pomoc prawną.

Jak czytamy w komunikacie jeleniogórskiej prokuratury decyzja została podjęta po uzyskaniu z Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kairze, informacji o nieprzeprowadzeniu dotychczas sekcji zwłok Magdaleny Ż. przez organy ścigania Arabskiej Republiki Egiptu. Podjęto decyzję o wystąpieniu z wnioskiem o międzynarodową pomoc prawną, która polega na wyrażeniu zgody na udział w tej czynności prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, a także przekazaniu prokuraturze polskiej całości zebranego dotąd materiału dowodowego.

Pochodząca z Bogatyni Magdalena Żuk zmarła w tajemniczych okolicznościach ponad tydzień temu. Rodzina kobiety złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek z prośbą o objęcie śledztwa nadzorem. Po sprowadzeniu ciała do kraju, ponownie odbędzie się sekcja zwłok, tym razem w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama