Półfinały Ligi VolleyWro Spartan czas zacząć!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-12 19:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 19:00

Mecz otwierający 10. kolejkę Ligi VolleyWro Spartan mógł sporo namieszać w ostatecznej klasyfikacji Ligi VolleyWro Spartan i na finiszu pozbawić JJ International fotelu lidera rozgrywek a Fatamorganę postawić w komfortowej sytuacji tuż przed spotkaniem o życie Elektronu Wrocław. Pewna gra lidera Ligi - JJ i błędy po stronie Gości pozwoliły na odniesienie spokojnego zwycięstwa Gospodarzy 2 : 0 (25:20, 25:17). Tytuł MVP spotkania tym razem powędrował do Mariusza Orczyka – Libero JJ International.

W meczu nr 2, Elektron Wrocław walczył o swoje „być albo nie być” w półfinałach Ligi. Gracze Elektronu starali się nawiązać równorzędną walkę z Vice-liderem Tabeli lecz skutecznie ją uniemożliwiały błędy w ataku i przyjęciu tego zespołu. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Kokrów 2:0 (25:23, 25:14). MVP meczu wybrano rozgrywającego Korków – Jacka Kaletę.

W trzecim meczu zmierzyły się: będący na fali Invictus Wrocław oraz Zenit. Już pierwszy set spotkania wskazywał na to, iż zebrani w hali kibice będą świadkami ciekawego i zaciętego spotkania (25:22 dla Zenitu) Drugi set padł łupem lepiej grającego Invictusa Wrocław co oznaczało, iż o losach spotkania rozstrzygnie tie break. Decydujący set był wyrównany do ostatnich piłek, jednak wówczas chłodniejszą głową wykazał się Zenit i to on mógł świętować zwycięstwo w meczu 2:1 (25:22, 21:25,15:12) Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący Zenitu – Bartek Gędaj.

W zaległym meczu 9. kolejki Ligi VolleWro Spartan, Fatamorgana pewnie zwyciężyła z Invictusem Wrocław 2:0 (25:21, 25:20). Tytuł MVP spotkania, powędrował do kontuzjowanego Tomasza Janusza (przyjmującego Fatamorgany).

Wyniki spotkań 10. Kolejki Ligi VolleyWro Spartan zadecydowały o tym kogo zobaczymy w półfinałach Ligi VolleyWro Spartan. 14.05 zmierzą się ze sobą: w półfinale nr 1 (godz. 10:00): JJ International vs. Fatamorgana oraz w półfinale nr 2 (godz. 12:00): Korki vs. Zenit.

Półfinały zostają rozegrane w niedzielę, 14 maja od godziny 10:00 w hali Centrum Treningowego Spartan.

Po więcej szczegółów, statystyk i zdjęć zapraszamy na oficjalną stronę Ligi oraz na fanpage.