Srogo zapłaci za głupi żart

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-05-12 14:25 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 16:02
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek / zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o wszczęcie fałszywego alarmu bombowego. Do zdarzenia doszło 10 maja br. ok. godz. 17.30. Sprawca zadzwonił na telefon alarmowy 112 i poinformował o bombie w jednym z biurowców na wrocławskim Śródmieściu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Na czas prowadzonych działań funkcjonariusze ewakuowali ponad 500 osób znajdujących się w budynku.

Następnie przeszukali pomieszczenia, a także teren przyległy do budynku w celu odnalezienia ładunków wybuchowych. W wyniku prowadzonych działań nie znaleziono żadnych materiałów niebezpiecznych. W tym samym czasie policjanci pionu operacyjnego prowadzili już czynności zmierzające do ustalenia osoby dzwoniącej. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze „namierzyli", a następnie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o wszczęcie fałszywego alarmu bombowego. W trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia tego czynu.

Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, że w świetle art. 224a kodeksu karnego: „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama