Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału turnieju w Madrycie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-12 15:57

Kubot i Melo przez pierwszego seta przeszli bezproblemowo. Już w drugim gemie przełamali rywali do 40. Kiedy zrobili to samo w szóstym gemie - również do 40 - nie było już wątpliwości kto wygra tę partię. Zawodnik KKT Wrocław i Brazylijczyk po zaledwie 24 minutach triumfowali 6:1.

Drugi set trwał trzy kwadranse i miał zupełnie inny przebieg niż poprzedni. Kubot i Melo przegrali swoje podanie w szóstym gemie i byli już gorsi 2:4. Mimo to zdołali odwrócić losy partii. Za chwilę odpowiedzieli przełamaniem do 40, a kiedy po raz kolejny serwowali Granollers i Dodig znów okazali się górą - do 30. W kolejnym, jak się okazało ostatnim gemie Polak i Brazylijczyk wygrali do 15, seta 6:4, a cały mecz 2:0.

W półfinale Kubot i Melo zmierzą się ze zwycięzcami meczu Nick Kyrgios/Jack Sock - Bob Bryan/Mike Bryan.