Wrocław: Napadł i okradł urząd pocztowy. Trafił w ręce policji

Dorota Kuźnik, BT | Utworzono: 2017-05-12 16:37
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Napad, w którym groził pracownikom atrapą broni nie był jego pierwszym. Kilka dni wcześniej podejrzany w ten sam sposób obrabował kilka aptek. Mężczyzna usłyszał zarzuty, ale nie przyznał się do popełnienia przestępstw.

Sprawcy udało się sterroryzować pracowników kilku aptek oraz placówki urzędu pocztowego, z których zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w łącznej kwocie około 1.200,- zł. Jak już ustalono dokonując przestępstwa sprawca posługiwał się atrapą broni palnej w postaci karabinu AK-MS 47. W jednym z przypadków użył on kominiarki maskującej twarz.

Tomasz R. był już karany m.in za zbrodnię usiłowania zabójstwa. Podczas zatrzymania ujawniono przy nim wykorzystywaną do przestępstw atrapę broni palnej oraz kominiarkę.

W sprawie tej dotychczas przeprowadzono wiele czynności procesowych. Zabezpieczono też monitoring z miejsc napadów rabunkowych.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy Tomaszowi R. prokurator przedstawił zarzut dokonania czterech napadów rabunkowych. 

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu występuje do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wymienionego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo jest w fazie wstępnej i obecnie nadal trwają intensywne czynności w tej sprawie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama