Koncert Śląska! Wrocławianie rozgromili Ruch 6:0 [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-13 18:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-13 18:00

Posłuchaj pomeczowych rozmów z Kamilem Bilińskim (Śląsk) i Rafałem Grodzickim (Ruch):

90' Koniec! Kamil Biliński bohaterem, Śląsk oddala wizję spadku.

82' Ryota Morioka na 6:0! Japończyk strzela z pola karnego i zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu.

76' Trener Jan Urban daje szansę niespełna 18-letniemu Adrianowi Łyszczarzowi. Najmłodszy piłkarz Śląska zastępuje Aleksandara Kovacevica.

75' Ostatni raz Śląsk strzelił 5 goli u siebie 29 maja 2011 roku. Wtedy jeszcze na Oporowskiej wrocławianie rozgromili Arkę Gdynia 5:0.

73' Zmiana w drużynie gospodarzy Mateusz Lewandowski schodzi, a w jego miejsce pojawia się Augusto

71' Nokaut! Kamil Biliński wykorzystuje błąd obrony Ruchu i z bliska pakuje piłkę do siatki. Hat-trick rodowitego wrocławianina.

70' Ostatni raz Śląsk strzelił cztery gole u siebie 31 października 2013 roku. Wrocławianie pokonali wtedy Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0. W tym meczu grali Mariusz Pawelec i... Rafał Grodzicki obecny kapitan Ruchu.

66' Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Mario Engels zastępuje Łukasza Madeja.

63' A jednak, mogła być pierwsza bramka dla Ruchu. W świetnej sytuacji znalazł się Jakub Arak, wyszedł do niego Mariusz Pawełek, napastnik gości strzelił, ale piłkę z linii wybił Piotr Celeban.

61' Śląsk oddał w tym meczu już 22 strzały. Ostatni raz wrocławianie grali tak dobrze 31 marca przeciwko Koronie Kielce, choć nawet wtedy nie bombardowali aż tak często bramki rywali.

60' Zmiana w Ruchu. Marcin Kowalczyk schodzi, a wchodzi Paweł Oleksy.

59' Napór Śląska trwa w najlepsze. Wydaje się, że szybciej gospodarze podwyższą wynik niż Ruch zdobędzie honorowego gola.

56' Koncert Śląska trwa! Jest już 4:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kovacevica piłkę przedłuża głową Sito Riera, a akcję na dłuższym słupku zamknął Piotr Celeban. Obrońca Śląska uderzał głową i jego strzał obronił Hrdlicka, ale kapitan wrocławian poszedł do końca i dobił piłkę nogą.

54' Wrocławianie wbijają kolejnego gwoździa do chorzowskiej trumny. Łukasz Madej dośrodkował z prawej strony tuż nad ziemią na wysokość piątego metra, a Kamil Biliński na wślizgu skierował piłkę do siatki w kierunku dłuższego słupka. Śląsk - Ruch 3:0

50' Śląsk powiększa przewagę! Po trójkowej akcji Riera-Morioka-Pich uderzał ten ostatni. Jego strzał z 14 metrów obronił Hrdlicka, ale wobec dobitki z bliska Morioki był już bezradny. Gospodarze prowadzą 2:0.

46' Zaczynamy drugą połowę. Ruch z jedną zmianą. W szatni został Maciej Urbańczyk, a na murawie pojawił się Jarosław Niezgoda.

45+1' Czas na przerwę. Śląsk dominuje nad rywalami i prowadzi 1:0.

45' Sędzia Tomasz Kwiatkowski przedłuża pierwszą połowę o minutę.

34' Trzecia szansa Kamila Bilińskiego. Kolejne dośrodkowanie, ale tym razem napastnikowi Śląska zabrakło centymetrów żeby sięgnąć piłkę głową. Gdyby mu się udało mogło być groźnie.

31' Po wrzutkach z obu stron piłka w końcu trafiła do stojącego na 16 metrze Sito Riery. Hiszpan miał czas i miejsce by uderzyć w światło bramki, ale posłał futbolówkę obok prawego słupka.

30' Ładne prostopadłe podanie do Miłosza Przybeckiego, ale piłkarz Ruchu miał bardzo źle ustawiony celownik.

29' Rzut wolny dla Ruchu bez historii. Mariusz Pawełek łapie piłkę zagraną bezpośrednio ze stałego fragmentu gry.

28' Żółta kartka za spóźniony wślizg dla obrońcy Śląska, Mateusza Lewandowskiego.

24' Pierwszy strzał Ruchu. Główka Jakuba Araka wysoko nad poprzeczką.

19' To pierwszy gol Śląska w lidze od 283 minut.

18' Do dwóch razy sztuka! Tym razem nie ma już wątpliwości. Z prawej strony Aleksandar Kovacević wrzucił piłkę w pole karne na głowę wbiegającego Kamila Bilińskiego i napastnik gospodarzy zdobywa gola. Śląsk - Ruch 1:0

15' Technicznie sprzed pola karnego uderza Sito Riera. Minimalnie obok słupka.

12' Teraz to już na pewno był strzał. Główkował Kamil Biliński, a na raty bronił Hrdlicka. Piłka wypadła mu z rąk i wydawało się, że mogła przekroczyć linię bramkową. Piłkarze Śląska domagali się gola. Nawet w telewizyjnych powtórkach trudno rozstrzygnąć czy piłka całym obwodem wpadła do bramki.

8' Czy statystycy zaliczą to jako strzał? Krótko rozegrany rzut rożny, Robert Pich wrzucił z lewej strony w pole karne do Piotra Celebana, który zagrał piętka. Piłka poleciała w powietrze i wpadła w rękawice czekającego na nią Libora Hrdlicki.

3' Oby gra była dziś lepsza niż frekwencja. Stadion Wrocław jak zwykle niestety wygląda pustawo.

1' Sędzia Tomasz Kwiatkowski rozpoczyna mecz.