Wywołał fałszywe alarmy w szkole dla niepełnosprawnych i w sklepie. Trafił do aresztu

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-05-17 14:05 | Zmodyfikowano: 2017-05-17 14:06
A|A|A

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Wrocławscy policjanci zatrzymali 32-latka, który wywołał fałszywe alarmy bombowe. Mężczyzna dwukrotnie zadzwonił na telefon alarmowy, by poinformować o podłożonych materiałach wybuchowych -  najpierw w szkole dla osób niepełnosprawnych przy ulicy Kamiennej, potem w sklepie przy Osobowickiej.

Mężczyzna zadzwonił najpierw pod koniec kwietnia z informacją o podłożeniu bomby w szkole. Służby ratunkowe ewakuowały z budynku blisko 140 osób. W trakcie przeszukania terenu szkoły nie znaleziono materiałów niebezpiecznych.

Sytuacja powtórzyła się 10 maja, gdy ten sam mężczyzna na powiadomił o podłożonym ładunku wybuchowym w sklepie na Psim Polu.

Mężczyzna został już namierzony i zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kilka telefonów komórkowych wraz z kartami SIM. Okazało się, że 32-latek był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu 8 lat więzienia. Po doprowadzeniu do sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama