Maciek Przestalski zaprasza na program DAB+ Sztuka [SŁUCHAJCIE W RWK]

Maciek Przestalski, GN | Utworzono: 2017-05-17 14:33 | Zmodyfikowano: 2017-05-17 14:47
A|A|A

Działające od kilku miesięcy TIFF Center ma animować i nakręcać życie fotograficzne w mieście. Sporo ciekawych warsztatów, paneli dyskusyjnych, projekcji i spotkań wydarzy się w ciągu najbliższych tygodni. A chwilę po 16:00 o wszystkim opowie Maciej Bujko.

Następnie na dwa wydarzenia zapraszać będzie Beata Semińska. "Festung Demenz" to wystawa twórczości Michała Węgrzyna, którą od 18 maja będzie można zobaczyć w Mleczarni. Ciało i zmysły to temat przewodni wystawy "Sztuka na kolację", którą w Noc Muzeów zobaczycie w Galerii Platon.

Od soboty w Muzeum Etnograficznym nowa ekspozycja - „Pe drom baro… Na wielkiej drodze. Od Cyganów do Romów”. Przed 18:00 opowie o niej Andrzej Grzymała-Kazłowski - właściciel unikatowej w skali kraju kolekcji cyganaliów, która w całości prezentowana była dotychczas tylko w odsłonie wirtualnej oraz we fragmentach na ekspozycjach czasowych.

„Schron bojowy” Joanny Pawlik to opowieść dwubiegunowa. Z jednej strony artystka konsekwentnie podejmuje refleksję nad niepełnosprawnością i wykluczeniem, a z drugiej komentuje i reaguje na zagrożenia i zło, coraz częściej i mocniej dochodzące współcześnie do głosu. Więcej, przed 19:00, opowiedzą autorka i kuratorka - Agnieszka Chodysz-Foryś.

A na koniec "Moja sztuka nie jest nikomu do niczego potrzebna, w związku z tym mogę robić to, co mi się podoba" w Galerii Arttrakt. Tytuł dość przewrotny jak na komercyjną galerię. Tym bardziej, że na wystawie zobaczymy prace Pawła Jarodzkiego, Jerzego Kosałki, Krzysztofa Wałaszka, Piotra Kmity i Antka Wajdy. A wszystko wytłumaczy Ida Smakosz-Hankiewicz i jeden z artystów.

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski
(powtórka audycji w czwartek od 8:00)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama