Wrocław: Miasto przyznało 7-milionową dotację na zabytki

Bartosz Tomczak, na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 2017-05-19 16:26 | Zmodyfikowano: 2017-05-19 16:27
A|A|A

Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, kompetencje i obowiązki co do sprawowania pieczy nad historycznym dziedzictwem kulturowym należą do organów administracji rządowej i samorządowej w sensie ochrony, zaś co do opieki - do właścicieli zabytków. We Wrocławiu Miejski Konserwator Zabytków realizuje wszelkie zadania co do ochrony zabytków w granicach miasta, jest także, między innymi, powołany do udzielania dotacji na konserwację i restaurację obiektów zabytkowych, które w tym przypadku skierowane były do organizacji pozarządowych.

- Nawet niewielkie wsparcie finansowe ale systematycznie przekazywane sprawia że Wrocław w widoczny sposób zmienia się w wielu miejscach. Naszą powinnością jest ocalenie zabytkowych obiektów dla przyszłych pokoleń - powiedział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia w trakcie uroczystego wręczenia umów dotacyjnych.

- Przyznane dotacje, to także nowe obowiązki wobec tych, którzy je dostają. Muszę jednak zaznaczyć, że starania beneficjentów, to także duży wysiłek z ich strony i sprostanie wszystkim wymogom konserwatorskim - dodała Agata Chmielowska, p.o. dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Pełna lista dofinansowanych zabytków:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama