Zgwałcił i zamordował dziecko, ale nie chce dożywocia (Zobacz)

Dominik Panek | Utworzono: 2008-06-18 10:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Dominik Panek / Radio Wrocław)

Sąd dodał także, że Andrzej S. zgwałcił swoją ofiarę. Tego nie było w pierwszym wyroku.

Zobacz, co mówił zabójca w sądzie (nagranie Radia Wrocław):

A oto jak sędzia Robert Wróblewski uzasadniał decyzję sądu apelacyjnego w tej sprawie:

Dwa lata temu ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Siedmiolatkę zabił jej własny sąsiad. Później wyraził skruchę i przeprosił rodzinę dziecka.

W pierwszym procesie przed świdnickim sądem obrońca zabójcy prosił o najniższy możliwy wyrok. Mimo to, Andrzej S. dostał dożywocie.

Dziewczynka bardzo dobrze znała zabójcę. Zaginęła 31 grudnia 2006 r. w Wałbrzychu. Po dobie poszukiwań jej ciało zostało znalezione na terenie ogródków działkowych, ok. 1,5 km od domu. Zwłoki były ukryte w starej altance i zamaskowane. Miejsce ich ukrycia wskazał policjantom sam Andrzej S., sąsiad dziewczynki. Dla policji i prokuratury był to pierwszy trop wskazujący na to, że to właśnie on może być zamieszany w zabójstwo dziecka.

REKLAMA
Dźwięki
Zgwałcił i zamordował dziecko, ale nie chce dożywocia. Wrocławscy dziennikarze rozmawiają z Andrzejem S., zabójcą siedmioletniej Grażynki z Wałbrzycha. Nagranie Radia Wrocław.
Sędzia Robert Wróblewski uzasadnia, dlaczego Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał dożywocie dla zabójcy siedmioletniej Grażynki z Wałbrzycha. Nagranie Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama