Zagłębie wygrywa w Płocku z Wisłą 2:1

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-05-20 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-20 21:13

Piłkarze Piotra Stokowca pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:1. Dzięki zwycięstwu Miedziowi są liderem grupy spadkowej.

To nie był mecz o życie, bo oba zespoły są już pewne utrzymania w Ekstraklasie. Walka toczyła się o pierwsze miejsce w dolnej połówce Ekstraklasy.

Gospodarze już w pierwszych minutach stracili jednego ze swoich najlepszych zawodników. Boisko już w 6. minucie musiał opuścić Dominik Furman.

Zagłębie atakowało, stwarzało sobie sytuacje, ale świetnie spisywał się w bramce Wisły Kryczka. Świetne okazje mieli na początku meczu Janus i Tosik, jednak górą był w obu sytuacjach bramkarz gospodarzy.

Receptę na rozmontowanie obrony Wisły goście znaleźli dopiero przed zejściem na przerwę. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę zdobył Tosik. Z wolnego dobrą centrę w pole karne posłał Janus, a Tosik mocnym strzałem głową nie dał już szans Kryczce.

Po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie. W 61. minucie Zagłębie wyszło z kontratakiem, Jagiełło strzelał, Kryczka wypiąstkował przed siebie, ale z dobitką Buksy już sobie nie poradził.

Goście zdrzemnęli się w 71. minucie. Wlazło znalazł w polu karnym Sylwestrzaka, ten uderzeniem w krótki róg pokonał Polačka.

W końcówce Wisła miała okazje do wyrównania, jednak wynik już się nie zmienił i to Zagłębie cieszyło się z pełnej puli.

Wisła Płock 1-2 KGHM Zagłębie Lubin

Wisła: 1. Mateusz Kryczka - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 17. Damian Byrtek, 2. Kamil Sylwestrzak - 10. Giorgi Merebaszwili, 8. Dominik Furman (10, 41. Dimityr Ilijew), 21. Maksymilian Rogalski, 18. Piotr Wlazło, 9. Arkadiusz Reca - 29. José Kanté (64, 27. Mateusz Piątkowski).

KGHM Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 7. Krzysztof Janus (86, 13. Martin Nešpor), 24. Jakub Tosik, 28. Łukasz Piątek, 19. Filip Jagiełło (72, 20. Jarosław Kubicki), 6. Kamil Mazek (74, 14. Łukasz Janoszka) - 21. Adam Buksa.