Śląsk pokonał Cracovię i utrzymał się w Ekstraklasie. Mariusz Pawełek z interwencją sezonu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-27 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-27 20:00

Posłuchaj pomeczowego materiału:

94' Koniec! Śląsk wygrywa z Cracovią 2:0 i utrzymuje się w Ekstraklasie. Na trybunach ten mecz oglądało prawie 12 tysięcy kibiców.

Na innych boiskach: Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 3:1, Piast Gliwice rozgromił Wisłę Płock 4:0, a Ruch Chorzów tylko zremisował w Gdyni z Arką 1:1. Ten ostatni wynik oznacza, że Ruch spada z Ekstraklasy.

90' Sędzia Bartosz Frankowski dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu

89' Ostatnia zmiana we wrocławskiej drużynie. Kamil Biliński schodzi, a w jego miejsce wchodzi Łukasz Zwoliński

88' Zmiana w Śląsku. Łukasz Madej schodzi, wchodzi Ostoja Stjepanović.

82' Ryota Morioka! To powinien być gol. Japończyk miał sporo miejsca i czasu uderzył mocno, ale obok słupka.

76' Ostatnia zmiana w Cracovii. Hubert Adamczyk wchodzi za Erika Jendriska

74' Erik Jendrisek fauluje w dogodnej sytuacji Roberta Picha. Rzut wolny dla Śląska z prawej strony tuż przy linii pola karnego. Słowak dośrodkowuje tak, że od razu jest rzut rożny. Ten stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

71' Pierwsza zmiana w Śląsku. Mateusz Lewandowski wchodzi za Augusto.

65' Raport z Gliwic. Piast - Wisła Płock 2:0. Gol - Maciej Jankowski.

62’ Mariusz Pawełek z paradą sezonu! Po wrzutce z lewej strony główkował Krzysztof Piątek. Jego strzał trafił w słupek, a interweniujący Mariusz Pawełek był praktycznie poza boiskiem. Napastnik Cracovii od razu poszedł na dobitkę, strzelił, ale Mariusz Pawełek zdołał wrócić i obronić ten strzał. To nie był jeszcze koniec. Z kolejną dobitką czekał Erik Jendrisek, a piłkę spod nóg wybił mu Mariusz Pawełek, ale futbolówka i tak leciała już praktycznie do siatki. Bramkarz Śląska zdołał jednak jedną ręką zgarnąć piłkę tuż przed linią.

61' Zmiana w Cracovii. Tomas Vestenicky wchodzi za Sebastiana Stebleckiego.

60' Żółta kartka dla Augusto i rzut wolny dla Cracovii blisko pola karnego z prawej strony. Tomasz Brzyski chciał chyba wkręcać piłkę. Efekt był taki, że od bramki rozpocznie bramkarz Śląska.

59' Marcin Budziński z dystansu, ale takim strzałem Mariusza Pawełka nie zaskoczy.

58' Augusto trafia w poprzeczkę! Portugalczyk mógł strzelić gola po zagraniu, które miało być dośrodkowaniem.

52' Kontra Śląska. Kamil Biliński za mocno przegrał piłkę z prawej do lewej strony, ale Robert Pich i tak zdołał do niej dobiec. Słowak posłał centrostrzał, który obronił Grzegorz Sandomierski.

50' Gole padły już na wszystkich stadionach. W Gliwicach, Piast prowadzi z Wisłą Płock 1:0. Sasa Zivec autorem bramki.

48' Aleksandar Kovacević z rzutu wolnego obok słupka.

46' Zaczynamy drugą połowę.

Wyniki do przerwy:

• Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0
  • Arka Gdynia - Ruch Chorzów 1:1
  • Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 1:1
  • Piast Gliwice - Wisła Płock 0:0

45+2' Koniec pierwszej połowy

45' Sędzia Bartosz Frankowski dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

43’ Krzysztof Piątek mocno z dystansu, ale piłkę odbił Mariusz Pawełek. Za chwilę akcja Śląska, Kamil Biliński odbiera piłkę i też huknął jak z armaty i niewiele brakowało, a trafiłby w okienko.

40' Zmiana wyniku w Lublinie. Zagłębie Lubin doprowadza do wyrównania w meczu z Górnikiem Łęczna. Jakub Tosik autorem gola na 1:1.

35’ Niewykorzystane sytuacje się mszczą? Tak! Ryota Morioka podwyższa na 2:0! Całą akcję wypracował Łukasz Madej, który poszedł prawą stroną wygrywając biegowy pojedynek ze Stebleckim. Skrzydłowy gospodarzy zagrał do Morioki, a ten tyłem do bramki przyjął, uderzył i piłka wpadła do siatki.

34’ Piękna kontra Cracovii. Sebastian Steblecki fenomenalnie przedryblował obrońców Śląska i wyłożył piłkę na piąty metr do Krzysztofa Piątka. To byłby gol gdyby nie Augusto, który uprzedził napastnika gości.

31' Sprzed pola karnego strzela Mario Engels, piłka kozłowała, ale nie zaskoczyła Grzegorza Sandomierskiego.

28’ Bramkowa sytuacja dla Śląska. Ryota Morioka z lewej strony zagrał na 18 metr do Roberta Picha. Słowak delikatnie wpuścił piłkę w szesnastkę do wbiegającego Japończyka. Morioka strzelił, ale Grzegorz Sandomierski zanotował udaną interwencję.

26’ Zmiana w Cracovii. Jakub Wójcicki z powodu urazy nie jest w stanie kontynuować gry (już kilka minut temu zgłaszał problem). W jego miejsce pojawia się Tomasz Brzyski.

23' W Gdyni, Arka wyrównuje stan meczu z Ruchem na 1:1. Gol Rafała Siemaszki.  Sędzia nie powinien go jednak uznać, bo piłkarz gospodarzy wpakował piłkę do siatki ręką.

23' Wracamy do Wrocławia. Wrzutka z prawej strony w pole karne. Akcje na dłuższym słupku zamykali Kamil Biliński i Robert Pich, ale żaden z nich nie sięgnął piłki.

16' Gola mamy już także w Lublinie. Górnik Łęczna podejmuje Zagłębie Lubin i prowadzi 1:0. Do siatki trafił Gerson.

13' Bramka dla Śląska! Ryota Morioka zagrał do będącego przed polem karnym Kamila Dankowskiego, a ten prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Bilińskiego, który z pierwszej piłki pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Śląsk - Cracovia 1:0

11' Goście wykonywali już dwa rzuty rożne, ale nie przyniosły one zagrożenia.

5' Gool! Nie we Wrocławiu, a w Gdyni, ale szalenie ważny dla Śląska. Ruch Chorzów prowadzi na wyjeździe z Arką 1:0 po trafieniu Łukasza Monety. Ten wynik oznacza, że Śląsk nawet w przypadku porażki utrzyma się w Ekstraklasie.

2' O tej samej porze rozpoczęły się także trzy pozostałe spotkania:

• Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin
  • Arka Gdynia - Ruch Chorzów
  • Piast Gliwice - Wisła Płock

1' Sędzia Bartosz Frankowski rozpoczyna mecz.