Prezydent Wrocławia rozpoczął spotkania z przedstawicielami nowych rad osiedli

, MK | Utworzono: 2017-05-28 09:30 | Zmodyfikowano: 2017-05-28 09:30
A|A|A

Fot.Jacek Sutryk /TT

Pierwsi do ratusza przyszli przedstawiciele Brochowa, później radni z Maślic i Oporowa. Prezydent Wrocławia podkreśla, że spotkania mają charakter nie tylko kurtuazyjny:

-Które rzeczy możemy pilnie zrealizować, które będą musiały trochę poczekać i pójdą do analizy.I na koniec powstanie z tego taki "fundusz osiedlowy". On będzie wypadkową zgłaszanych potrzeb i miejskich możliwości inwestycyjnych.

Piotr Szymański, wiceprzewodniczący rady osiedla Brochów, ale działający także w Towarzystwie Upiększania Miasta Wrocławia nie ma wątpliwości, że to ważna inicjatywa:

-Dla nas to jest okazja aby wyrazić pewne priorytety na tę kadencję. Myślę, że będzie też okazja aby porozmawiać na temat zwiększenia kompetencji budżetów rady osiedli.

 

Rafał Dutkiewicz pół żartem przewidywał przed pierwszym spotkaniem, ze pewnie każdy będzie pytał o tramwaj na ich osiedle. Ale poważnie mówiąc od tematu inwestycji nie zamierza uciekać:

-Na przykład pokazać, gdzie zachowujemy korytarze, w których da się kiedyś zbudować tory tramwajowe i puścić tabor. Teraz zrealizujemy ich pewną część, a wszyscy inni będą musieli poczekać do następnego rozdania.

18 czerwca odbędą się jeszcze wybory do Rady Osiedla Nadodrze. Głosoowanie jest powtórzone, bo doszło do nielegalnej agitacji wyborczej .Frekwencja w wyborach do rad osiedli wyniosła nieco ponad 6%.

.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama